2. - Шампионска лига
  3. Рубин прати Динамо Киев в Лига Европа (видео)

Рубин прати Динамо Киев в Лига Европа (видео)

Отборът от Казан продължава да мечтае за ново участие в групите на Шампионската лига

Рубин Казан надигра за втори път в разстояние на седмица украинския вицешампион Динамо Киев и си осигури участие в плейофа за влизане в групите на Шампионската лига. Тази вечер Рубин надви Динамо с 2:1 и с общ резултат 4:1 прати тима на Андрий Шевченко в борбата за Лига Европа.

Руснаците имаха комфортна преднина от 2:0 преди реванша пред своите фенове и изиграха мача далеч по-спокойно и тактически правилно от своите съперници. Още в 19-ата минута Дядюн попари надеждите на киевчани за обрат и откри резултата в полза на Рубин – 1:0.

След гола домакините затвориха играта и чакаха в защита напъните на гостите да стигнат до нещо по-сериозно пред тяхната врата. Динамо се мъчеше срещу добре организираната отбрана на Рубин и вместо да вкара, допусна още един гол в края на мача. В 87-ата минута Медведев покачи на 2:0 за домакините. До края остана време за Гусев да намали за 2:1 с гол дълбоко в продължението, но това беше само почетен гол за Динамо, който напуска турнира на шампионите с навдена глава и чака жребия за Лига Европа в петък.