2. - Шампионска лига
  3. Шахтьор се подигра с Базел - 5:0

Шахтьор се подигра с Базел - 5:0

Украинският Шахтьор си поигра на котка с мишка с швейцарския Базел, като го победи с 5:0 в мач от група "С" на Шампионската лига. По този начин Шахтьор си осигури класиране за Купата на УЕФА, а гостите показаха игра, която по нищо не изглежда, че е достойна за подобен турнир.

Тимът от Донецк бе пълен господар на терена и надигра по всички показатели беззъбия си съперник. Над всички в срещата бе Жадсон, а Вилиан му асистираше повече от успешно.

В 32-ата минута Жадсон откри резултата, след като центриране бе свалено към него, а ударът му по земя бе безмилостен - 1:0. Прои този резултат завърши първата част, а кошмарът за гостите тепърва започваше.

В 50-ата минута Вилиан направи невероятен пробив по левия фланг, който завърши с гол във вратата на Базел. 20-годишният бразилец буквално се подигра със съперниковите футболисти, слалолимирайки с топка в крака между тях.

Самба футболът на Шахтьор в изпълнение на Жадсон и Вилиан продължи и първият отбеляза за 3:0 в 65-ата минута, след като се разписа на празна врата след прострелно подаване отдясно.

След още 8 минути Жадсон записа хеттрик с шут под гредата, а авторът на паса не бе изненадващ - Вилиан. След още две дойде ред и на Йевхен Селезньов да запише името си на светлинното табло. Неговите съотборници в офанзивен план се пребориха за една спорна топка, която бе подадена в коридор към него и Селезньов за пети път огорчи швейцарците.

След този гол мачът се доиграваше, а след 5 срещи в групата Шахтьор е трети с 6 точки, докато Базел остава само с една.