2. - Шампионска лига
  3. Стандарт взе билет за Лига Европа в 95-ата минута – 1:1 срещу АЗ (ВИДЕО)

Стандарт взе билет за Лига Европа в 95-ата минута – 1:1 срещу АЗ (ВИДЕО)

Вратарят Болат класира тима си с фамозен гол.

С последен напън в 90-ата минута вратарят Синан Болат осигури изравнителния гол, а с него класира Стандарт Лиеж в групите на Лига Европа.

Единствената неизвестна в група „Н” на Шампионската лига бе това кой ще заеме третото място и ще продължи участието си в евротурнирите и през пролетта.

След като Арсенал и Олимпиакос се бяха вкопчили в първите две места спорът за третото място трябваше да решат Стандарт Лиеж и АЗ Алкмаар.

Шампионът на Холандия записа отчайващи резултати в групата и преди последния кръг бе на последно място с три точки. Не по-впечатляващо бе и представянето на другия дебютант в Лигата – Стандарт, който бе спечелил само точка повече.

В бърз и отворен мач двата тима сътвориха голям брой опасни положения. Първи успя да се възползва съставът на гостите, които поведоха с гол на Жеремен Ланс в 42-ата минута. След бърз пробив по дясното крило Себастиен Поконьоли центрира в малкото наказателно поле, където с левия крак Ланс засече неспасяемо във вратата на Синан Болат.

През втората част Стандарт действаше в предни позиции главно чрез Диумерси Мбокани и Игор Де Камарго. Не офанзивните футболисти обаче изиграха решаващата роля за успеха на Стандарт. В последните секунди домакините хвърлиха всичките си футболисти в предни позиции и рискът се отплати. Бенжамин Никаи центрира от фаул в 90-ата минута, а над всички в близост до точката на дузпата се извиси роденият в Белгия турски национал Болат, който заби безпощадно за крайното 1:1.