2. - Шампионска лига
  3. ЦСКА разби Трабзонспор (видео)

ЦСКА разби Трабзонспор (видео)

Руснаците изпратиха с 3:0 съперника от мразовития "Лужники"

Руският ЦСКА Москва разби с 3:0 Трабзонспор в третия си мач от груповата фаза на Шампионската лига.

Така домакините показаха много позитивно държание след загубата с 2:3 от Интер като домакин в миналия си мач. Трабзонспор пък в голяма степен пропиля хубавия си старт с победа над „нерадзурите“ в Милано, след като след това инкасира равенство като домакин с Лил и сега тежката загуба на „Лужники“.

В герой за ЦСКА отново, както често напоследък се случва, се превърна острието на московчани Сейду Думбия, който наниза два гола.

Първото попадение падна в 20-ата минута. След атака през центъра Вагнер Лав чукна хитро топката с пета към котдивоареца, който напредна и с премерен удар отбеляза.

ЦСКА запази такъв резултата до края на първата част, за да дочака своя шанс през втората. В 75-ата минута след бърза контра Лав отново асистира, след като центрира отдясно на крака на влезлия през втората част латвиец Цауня, който от въздуха намери добра топката за 2:0.

Третият гол дойде при нова контраатака. Сейду Думбия мина много добре защитник пред наказателното поле и след това с техничен удар направи победата класическа. Така нападателят вече има четири гола в кампанията в Шампионската лига, след като той бе авторът и на двете попадения при равенството 2:2 с Лил.

ЦСКА – Трабзонспор – 3:0 (1:0, 2:0)
1:0 – Думбия 29'
2:0 – Цауня 76'
3:0 – Думбия 86'

ЦСКА: Габулов, А.Березуцкий, Федотов, Игнашевич, В.Березуцкий, Алдонин, П. Мамаев (Шемберас, 70), Дзагоев, Тошич (Цауня, 62), Вагнер Лав, Думбия (Рахимич, 87).

ТРАБЗОНСПОР: Зенгин, Челюстка, Гирай, Гловацки, Чех (Сапара, 75), Колман, Балчи, Аланзиньо (Павел Брожек, 46), Зокора, Межевски, Х. Алтинтоп (Акгюн, 90);

Жълти картони: П. Мамаев (15), Гловацки (22), Зокора (42), Колман (74);

Стадион: "Лужники"