2. - Шампионска лига
  3. УЕФА чака докладите преди да наказва Венгер и Ван Перси

УЕФА чака докладите преди да наказва Венгер и Ван Перси

УЕФА обяви, че изчаква докладите на официалните лица преди да предприеме дисциплинарни действия срещу Арсенал след разгорещения мач срещу Барселона, предаде „Асошиейтид Прес”.

Европейската централа ще проучи становищата на главния рефер Масимо Бусака и на делегата на двубоя Дане Джост от Словения преди да вземе окончателно решение по-късно днес.

Мениджърът на Арсенал Арсен Венгер влезе във вербална конфронтация с Бусака на тъчлинията след загубата на неговия тим с 1:3, а разправията продължила и в тунела.

Венгер и нападателят на „артилеристите” Робин ван Перси рискуват дисциплинарни санкции за критиките, които отправиха към Бусака след като Барселона продължи на четвъртфиналите с общ резултат 4:3.

Ван Перси беше изгонен за втори жълт картон при 1:1 в 56-ата минута за разкарване на топката, което беше най-дискусионното решение на рефера по време на сблъсъка на „Ноу Камп”.