2. - Шампионска лига
  3. Зенит изхвърли Петев и АЕЛ от Шампионска лига (ВИДЕО+СНИМКИ)

Зенит изхвърли Петев и АЕЛ от Шампионска лига (ВИДЕО+СНИМКИ)

АЕЛ се държеше в мача с 10 души до 88-ата минута, но загуби с 0:3 реванша в Санкт Петербург

Руският вицешампион Зенит (Санкт Петербург) сложи край на надеждите на Ивайло Петев да вкара отбора на АЕЛ (Лимасол) в групите на Шампионска лига. Зенит спечели реванша на свой терен с 3:0 и продължи към фазата на плейофите с общ резултат 3:1. Важна роля в мача изигра червеният картон на бразилеца Даниелзиньо още в 26-ата минута, който остави АЕЛ с 10 души за над един час и след почивката домакините вкараха и трите си гола. Така победата на АЕЛ с 1:0 в първия мач се оказа недостатъчна.

Мачът започна с натиск на възпитаниците на Андре Вияш-Боаш и Хълк стреля силно малко встрани в 14-ата минута. Лошите новини за Петев започнаха в 18-ата минута, когато Зезиньо се контузи и беше заменен от друг бразилец – Диего Барселос.

В 26-ата минута още един бразилец – Даниелзиньо, направи голяма глупост и попречи на изпълнението на един пряк свободен удар и това беше достатъчно за румънския рефер Александру Тудор да му вдигне втори жълт картон, което остави АЕЛ с човек по-малко рано в мача.

Дани изпусна с глава и кипърският отбор на Петев удържа нулевото реми до почивката.

Зенит направи фрапантен пропуск чрез Фейзулин в 54-ата минута, но в следващата атака вече първият гол падна. Олег Шатов центрира и Саломон Рондон с глава простреля вратаря за 1:0.

Дани отново не беше достатъчно концентриран и изпусна веднага да удвои.

После Кержаков направи всичко както трябва, Рондон опита добавка, но нацели право вратаря Фергуш. Секунди по-късно албанския страж спаси и удар на Шатов.

Минутите се нижеха и пропуските продължаваха, а Зенит доминираше напълно. Тимошчук прати снаряд от 30-ина метра и само акробатичното избиване на вратаря предотврати попадение.

Дани удари греда 20 минути преди края, а Зенит имаше 83% владение на топката. АЕЛ беше близо да вкара мача в продължения след успеха с 1:0 в Ларнака преди седмица, но всичко рухна в 88-ата минута.

Резервата Соловиев разигра с Кришчито, Рондон добре заложи топката за Дани и този път португалецът не сбърка за 2:0.

АЕЛ тръгна напред в търсене на гол, който щеше да го класира напред. Вместо това, Соловиев пусна за Кержаков, който беше съборен в наказателното поле и сам вкара дузпата за крайното 3:0.

Зенит ще играе плейоф за влизане в групите на Шампионска лига, а АЕЛ отива на плейоф за групите на Лига Европа.