2. - Шампионска лига
  3. Зенит се смили над Шахтьор и победи само с 1:0 (видео)

Зенит се смили над Шахтьор и победи само с 1:0 (видео)

Руснаците надиграха напълно своя съперник и са на крачка от осминафиналите в Шампионската лига

Отборът на Зенит постигна много важна победа в борбата си за излизане от груповата фаза на Шампионската лига. След като преди две седмици победата на руснаците в Донецк срещу Шахтьор избяга и те завършиха 1:1, днес тимът на Лучано Спалети се пребори с украино-бразилската команда на Мирча Луческо и надигра с 1:0 Шахтьор.

Победният гол падна в добавеното време на първото полувреме.

Първото полувреме започна равностойно, но след 15-ата минута Зенит установи териториално преимущество. В 30-ата минута Денисов и Зирянов стреляха във вратаря Рибка последователно, но последният успя да се справи. В 40-ата минута пък Дани сложи топката на главата на Бухаров, който стреля, но отново стража на Шахтьор с полугениално спасяване не позволи да бъде отбелязан гол.

В 45-ата минута отново той отби удар с глава на Широков. Секунди по-късно обаче попадението падна, и то там, откъдето Рибка нямаше какво да направи. След изпълнение на корнер на близката греда оставен непокрит беше Ломберц, който отбеляза.

Първата сериозна опасност за Шахтьор пък дойде чак в 60-ата минута, когато Малафеев изби удар на Вилиам.

До края на двубоя руснаците спокойно и хладнокръвно пазеха вратата си и не позволиха изненади пред Малафеев.

Така Шахтьор почти отпадна от борбата за влизане в плейофите на Шампионската лига, докато Зенит увеличи неимоверно шансовете си за класиране дори като пръв в групата.