2. - Шампионска лига
  3. Живко Миланов ще играе в групите поне на Лига Европа (ВИДЕО)

Живко Миланов ще играе в групите поне на Лига Европа (ВИДЕО)

АПОЕЛ елиминира Розенборг с три гола в добавеното време

АПОЕЛ Никозия с Живко Миланов в състава си елиминира норвежкия Розенборг след победа 3:0 в реванша от третия квалификационен кръг на Шампионската лига. С общ резултат 4:2 кипърците се класираха за плейофите на надпреварата и ако там отпаднат, ще играят в групите на Лига Европа.

И 1:0 устройваше АПОЕЛ, който бе загубил първия мач с 1:2. Но отборът на Живко Миланов, който записа 90 минути, вкара три и то в последните минути. Първо Джанис Джаниотас в 91-ата минута хвърли в екстаз стадиона в Никозия преди бившия играч на Ботев Вандер Виейра, влязъл като резерва, да удвои в 97-ата минута, а Томас де Винченти да оформи крайното 3:0 в 99-ата минута на допълнителното време, назначено от съдията.

Стефан Велев отново не бе в групата на Динамо (Тбилиси), който загуби 0:1 реванша като домакин срещу хърватския Динамо (Загреб). С общ резултат 3:0 хърватският шампион продължава напред.

В най-ранния мач Карабах (Азербайджан) и Виктория Пилзен (Чехия) завършиха 1:1. Чехите се класират заради гола си на чужд терен (1:1 в общия резултат).