2. Славия
  3. „Берое“U17 се наложи над „Славия“ U17

„Берое“U17 се наложи над „Славия“ U17

Младите старозагорци се наложиха 1:0 на "белите" си връстници

Отборът на „Берое“ победи връстниците си от „Славия“ с 1:0 в мач от Елитната група до 17 г., който се игра на Изкуствен терен в комплекс „Берое“. Голът за зелено-белите падна в 75-та минута и бе дело на Руси Чернаков. Двубоят бе равностоен в по-голямата си част, с редица единоборства и положения пред двете врати. В крайна сметка обаче беройци наложиха волята си и се поздравиха с крайния успех.

Първото по-сериозно положение дойде в 20-та минута, когато Младен Стефанов от домакините се пребори за една топка пред наказателното поле на „Славия“ и стреля мигновено към вратата, но ударът му премина покрай гредата.

В 25-та минута Антон Сакалисйки центрира топката от фаул в наказателното поле на гостите, където се получи разбъркване, при което Светослав Сашов центрира повторно, но защитник в бяло успя да изчисти в корнер. След неговото изпълнение топката попадна у Цвятко Золов, който бе на стрелкова позиция, но ударът му мина над вратата на Николай Георгиев.

Три минути след това Светослав Сашов се пребори по десния фланг и центрира. Топката прехвърли всички играчи в наказателното поле и попадна у Ивайло Ангелов, който бе по лявото крило. При повторното връщане в наказателното поле на „Славия“ Михаел Лалев игра с глава, но ударът му премина над вратата.

В 32-та минута Росен  Тупаров стреля от пряк свободен удар от около 25 м диагонално от вратата на Богомил Цинцарски. Топката се отби в гредата, след което се удари в стража на беройци и напусна в ъглов удар. След неговото изпълнение не последва нова опасност.

В следващата минута имаше ъглов удар и на отсрещната страна. Сакалийски центрира в наказателното поле на гостите, където Лалев се извиси над всички и стреля с глава, но ударът му премина над вратата.

В 37-та минута Рангел Наков от „Славия“ получи топката по левия фланг на атаката, напредна и пробва шут от границата на наказателно поле, но топката премина покрай вратата.

В 47-та минута Стилиян Михайлов бе изведен по отличен начин зад гърба на беройската отбрана, напредна и навлезе в наказателното поле, където центрира остро към Илиян Касабов, но той не успя да играе с кълбото.

В 56-та минута Ивайло Ангелов се пребори в наказателното поле на гостите и отне топката, стреля веднага, но ударът му не намери целта.

В 71-ата минута Атанас Панов центрира от фаул в наказателното поле на „Славия“, където Цвятко Золов игра с глава, но топката се отби от играч в бяло и излезе в ъглов удар.

Победното попадение за „Берое“ падна пет минути преди края на мача. Ангел Денчев бе препънат грубо от противников играч на десния фланг. Топката бе заложена на 20 м от вратата на гостите, а с изпълнението се нагърби Руси Чернаков, който току-що бе влязъл на терена за втория си мач за с две години по-големите от него футболисти. Вместо с центриране Чернаков изненада бранителите и вратаря на гостите с директен изстрел. Топката рикошира в крака на защитник и влетя в мрежата за 1:0 в полза на „зелените“.

В последната минута Димитър Видев центрира в наказателното поле на белите, където Лалев засече с глава, но неточно.

По този начин „Берое“ U17 събра актив от 34 т. в Елитната група до 17 г. и е в средата на класирането.

Берое“ U17 (Стара Загора) – „Славия“ U17 (София) 1:0
голмайстори: 1:0 Руси Чернаков 75′
„Берое“ U17 (Стара Загора): 33. Богомил Цинцарски, 14. Христо Митев, 4. Цвятко Золов, 3. Борислав Русков, 17. Ангел Денчев, 15. Ивайло Ангелов, 6. Петър Болградов (58′ – 17. Димитър Видев), 8. Антон Сакалийски (72′- 13. Руси Чернаков), , 10. Младен Стефанов (55′ – 5. Преслав Георгиев), 16. Светослав Сашов (48′ 18. Атанас Панов), 9. Михаел Лалев; старши треньор: Господин Мирчев