2. Славия
  3. Черноморец надви Славия с 2:1

Черноморец надви Славия с 2:1

Отборът на Черноморец постигна победа с 2:1 над тима на Славия в среща от 27-ия кръг на „А” група. „Акулите” бяха по-добрият тим на терена и заслужено се поздравиха с успеха. „Белите” показаха добра игра, но тя не се оказа достатъчна за нещо повече от почетна загуба.

Срещата започна по-добре за домакините от Черноморец, но първото по-сериозно положение се откри пред отбора на Славия. В 14-ата минута Дубала засече топката с глава, но ударът му срещна гредата зад Паскал Борел. В 26-ата минута домакините успяха да поведат в резултата. Кръстев засече с глава центриране от ъглов удар и прати топката в мрежата на гостите – 1:0. Славия опита да се върне в мача, но не стигна до нещо по-опасно освен един далечен удар на резервата Вълев, който бе спасен от Борел.

През втората част двата отбора вдигнаха темпото и срещата стана далеч по-интересна. В 54-ата минута Карбони стреля силно с плонж, но Петров спаси. Малко по-късно отново Карбони се оказа на стрелкова позиция, но ударът му по диагонала премина встрани от целта. Стигна се до 66-ата минута, когато Дубала успя да изравни резултата след грешка в отбраната на „акулите” – 1:1. Радостта на гостите обаче трая твърде кратко, защото в 73-ата минута Черноморец отново излезе напред в резултата. Симеонов засече с глава центриране отдясно и прати топката зад Петров – 2:1.

До края на срещата Черноморец можеше да вкара още голове, но Дуду направи непростим пропуск от чиста позиция. Славия пък отговори с далечен удар на Попара, който също се оказа неточен.

Така с този успех „акулите” са на 6-о място с актив от 37 точки, колкото има и тимът на Локо Пловдив. Славия остава 8-и с точка по-малко.

Загорчич: Сега всичко вече зависи от шефовете

Той бе много разочарован след поражението от новака Септември (София)