2. Славия
  3. Децата на Локо (Мездра) бяха разгромени с 2:6 от Славия

Децата на Локо (Мездра) бяха разгромени с 2:6 от Славия

Децата на Локомотив (Мездра) загубиха с 2:6 от връстниците си от Славия в първа осминафинална среща от Републиканското първенство, предаде кореспондент на Novsport.com. Главният рефер Румен Христов пък си навлече гнева на феновете с неадекватните си отсъждания.

Домакините започнаха доста стъписано срещата, като само за едно полувреме инкасираха четири безответни гола. Още във 2-ата минута Миланов бе изведен отляво и с далечен удар прехвърли излезлия вратар Ценов. Три минути по-късно след разбъркване в полето на мездренчани, Христов навърза няколко защитника и разстреля стража на домакините - 2:0.

В 16-ата минута Христов центрира в полето, а Тодоров отблизо с глава направи резултата класически. 7 минути преди края на полувремето Миланов проби по дясното крило, пуска топката към Велков, който с много плътен изстрел направи резултата 0:4.

През второто полувреме играчите на наставника Валентин Пешунов излязоха на терена преобразени и само за две минути върнаха две попадения. В 37-ата минута Борис Тончев стреля от фаул на около 25 метра, а ударът му прехвърли стража на „белите” Герасимов. Веднага след подновяването на играта Тончев изведе Стоянов очи в очи с вратаря на Славия, а нападателят на „железничарите” хладнокръвно направи резултата 2:4. В 44-ата минута дойде и най-спорното положение в срещата. Играч на домакините стреля към вратата на Славия, топката се удари в напречната греда, а след това играч в „червено-черно” я вкара в мрежата зад Герасимов. Главният рефер Румен Христов обаче отмени попадението, а публиката започна мощно да освирква съдията.

В 56-ата минута реферът не отсъди фаул в полза на Локомотив, а след последвалата контраатака Велков бе изведен очи в очи с Ценов и направи резултата 2:5. В последната минута на мача Хюсменов се озова сам в наказателното поле на домакините и оформи крайния резултат - 2:6.

Локомотив: Ценов (58’ Тодоров), Славейков, Симеонов (64’ Александров), Сайков, Ракшиев, Марков, Найденов (67’ Митов), Стоянов, Христов, Тончев, Иванов (36’ Вутов);

Славия: Герасимов, Дринов, Пенев, Стаев, Михалев, Хюсменов, Христов (66’ Ганчев), Велков (60’ Крумов), Георгиев, Миланов (36’ Самърджиев), Тодоров (36’ Васев);

Загорчич: Сега всичко вече зависи от шефовете

Той бе много разочарован след поражението от новака Септември (София)