2. Славия
  3. Два гола на Георги Пеев лишиха Славия от победа над Амкар

Два гола на Георги Пеев лишиха Славия от победа над Амкар

Кушев вкара на бившия си тим Амкар, а в последните минути Пеев отбеляза две попадения, които донесоха победата на Амкар

Отборът на Славия претърпя поражение от руския Амкар (Перм) с 3:4 в контрола, играна в Анталия. Все пак срещата бе най-добрата от спортно-техническа гледна точка за тима на "белите" от началото на зимната им подготовка. За столичани се разпизаха Божов (2) и Кушев, докато за руския състав головете отбелязаха Ристич, Бормистров, и Пеев (2) в последните минути на двубоя.

Съставът на Емил Велев допусна да бъде обърнат при положение, че на два пъти водеше с два гола в резултата. Футболистите на Амкар, където играят българите Захари Сираков и Георги Пеев, се оказаха по-съобразителни в заключителната част на сблъсъка в Турция.

Освен седемте гола в контролата, имаше интересни ситуации и на резервните скамейки на двата отбора. Наставникът на софиянци Емил Велев влезе в пререкание с треньора на Амкар Рашид Рахимов за едно спорно единоборство на терена, като скандалът почти прерасна в ръкопашен бой. Играчите на двата тима също влязоха в спорове и панаирът стана пълен.

Велев искаше да извади играчите си от мача, но президентът Венци Стефанов го разубеди. Все пак контролата започна чудесно за столичани, които поведоха още във втората минута чрез Божов. В 10-та Кушев добави още едно попадение с глава срещу бившите си съотборници от Амкар. Така играчите на Кокала сякаш се успокоиха прекалено много.

В 11-та минута Ристич намали на 2:1, но двадесет минути по-късно Божов вкара втори гол и резултатът стана 3:1. Впоследствие в 54-та Бормистров намали на 3:2, а Георги Пеев добави два гола, за да стане обратът пълен. Трябва да се отбележи и, че Николай Божов уцели напречната греда на руснаците около десет минути преди края и по този начин не можа да направи хеттрик.

Така футболистите на Славия изпуснаха почти сигурен успех, а сътвориха и голям цирк за зрителите на двубоя.

Славия - Амкар 3:4