2. Славия
  3. Малките слависти продължават на полуфиналите в турнира за купата на БФС

Малките слависти продължават на полуфиналите в турнира за купата на БФС

Юношите старша възраст спечелиха с 2:1 у дома срещу Лудогорец (Разград)

Славия се класира в две възрастови групи за полуфиналите в турнира за купата на Българския футболен съюз.

Юношите старша възраст, родени след 1 януари 1996-а година, спечелиха с 2:1 у дома срещу Лудогорец (Разград). В 13-ата минута Емил Стоев центрира отляво, гостите не изчистиха топката, тя достигна до Янис Карабельов и капитанът на "белите" от 13-14 метра реализира за 1:0.

В 33-ата минута Цветелин Ангелов премина защитата на гостите, Александър Георгиев го пресрещна и изчисти в крака на Ангелов, кълбото направи парабола, прехвърли защитата и вратаря на Лудогорец и влезе в мрежата за 2:0.

През втората част Кристиян Китов от дузпа вкара почетния гол в полза на Лудогорец.

Славия преодоля четвъртфиналите и при децата, родени след 1 януари 2000-ата година. Младите слависти разгромиха у дома със 7:0 състава на Миньор (Перник).

По два гола реализираха Пиер Пиеров, както и Филип Кръстев. Техните съотборници Кристиян Димитров и Георги Младенов добавиха по едно попадение, а един път гостите си вкараха автогол.

Жребият за полуфиналите в турнира ще бъде през пролетта на 2014-а година.