2. Славия
  3. Славия и Миньор извъртяха 1:1 в контрола

Славия и Миньор извъртяха 1:1 в контрола

Елитните Славия и Миньор завършиха наравно 1:1 в контролна среща, играна по-рано днес на комплекс „Пири” в Банско, предаде местният кореспондент на Novsport.com

Елитните Славия и Миньор завършиха наравно 1:1 в контролна среща, играна по-рано днес на комплекс „Пири” в Банско, предаде местният кореспондент на Novsport.com. Първото полувреме завърши без попадения, а само в рамките на две минути през втората част двата отбора си отбелязаха по един гол. Двамата треньори дадоха шанс за изява на почти всичките си футболисти, като за Славия цял мач игра Виктор Генев, който дойде от Левски.

Първото опасно положение в мача дойде в 9-ата минута, когато Тодоров от тима на Миньор излезе очи в очи с Кунчев и опита техничен удар, но младият вратар на Славия спаси. Малко по-късно отново Тодоров бе в центъра на събитията – той навърза няколко бранители на Славия и стреля силно с десния крак, но Кунчев отново спаси.

В 37-ата минута Тодоров за трети път пробва да се разпише, но този път ударът му излезе в аут. Едва в самия край на полувремето Славия натисна своя съперник, но стигна само до два неточни удара на французина Франклин.

През втората част двата отбора си размениха по едно попадение само в рамките на две минути. В 64-ата минута Дани Пеев напредна отдясно, намери Божов в наказателното поле, той стреля, Иво Иванов спаси, но при добавката Тошко Колев не сгреши и даде преднина на Славия за 1:0.

Само две минути по-късно обаче Младен Стоев изравни за Миньор, след като надскочи всички в полето на Славия при едно центриране отдясно и с глава оформи крайното 1:1.

Поради многото смени в двата отбора темпото на игра падна и до края на срещата не се стигна до нищо по-опасно, освен един удар на Стоев от фаул, който облиза напречната греда.

За Славия: Кунчев, Дюлгеров, Петков, Дреновички, Генев, Дяков, С. Георгиев, Франклин, Цачев, Колев, Жуниньо (Петров, Димитров, Павлов, Алберони, Ренет, Дениран, Илиев, Пеев, Божов)

За Миньор: И. Иванов, Божиков, Олегов, Златков, Иванович, М. Иванов, Цветков, Янкович, Тодоров, Рангелов, Марков (Христозов, Харизанов, И. Стоянов, Витанов, Стоев, Павлов, Д. Стоянов)

Загорчич: Сега всичко вече зависи от шефовете

Той бе много разочарован след поражението от новака Септември (София)