2. Славия
  3. Славия се издъни срещу чехи

Славия се издъни срещу чехи

Бърно надви столичани с 2:1

Славия допусна неприятна загуба в третата си контрола от лагера на тима в Анталия.

"Белите" отстъпиха с 1:2 на чешкия Бърно в много здрав мач.

Срещата започна с превъзходство за противника на столичани и чехите поведоха с два чисти гола в резултата, дело на Симерски в 34-ата и 45-ата минути.

Първото попадение на чехите дойде след грешка в отбраната на "белите" при изнасянето на топката, а вторият гол стана след нескопосан опит за избиване на Кирил Огнянов.

Секунди след като получиха второто попадение, славистите изригнаха с почетен гол, дело на ветерана Николай Божов, който засече с глава центриране на Георги Христов.

През второто полувреме попадения не паднаха и в крайна сметка чехите победиха "белите".

Това е третата контрола за Славия на турска земя, като в предишните два двубоя столичани загубиха катастрофално от украинския Олександрия с 1:4 и врътнаха нулево равенство със сръбския шампион Партизан.

По състава, който пусна треньорът на славистите Емил Велев, ясно може да се види, че бившият треньор на Левски е заложил на експериментите.

Като цяло иначе чехите бяха по-слабият отбор на терена, но грешките в отбраната на Славия позволиха на Бърно да стигне до престижния успех в срещата.