2. Славия
  3. Спортист хвърли "бомбата" при дебюта си в "А" група - 1:1 срещу Славия

Спортист хвърли "бомбата" при дебюта си в "А" група - 1:1 срещу Славия

Футболистите на Спортист (Своге) поставиха убедително начало на пребиваването си в „А” група. Играчите в „синьо-бели” екипи записаха първата си точка в елита на българския футбол, а също така отбелязаха и първия си гол. Спортист и Славия поделиха по една точка на старта на първенството. За Славия се отличи ветеранът Тодор Колев, докато през втората част неистова радост на феновете от Своге донесе влезлият като резерва Георги Семерджиев.

Не всичко обаче се разви в полза на символичните домакини, които приеха столичния си съперник на ст. „Локомотив” в столицата. През първите 45 минути играчите в бяло диктуваха събитията на терена, което до известна степен бе обяснимо при вида на притеснените футболисти на Спортист. Въпреки всичко голът за Славия на падна лесно. Първото попадения за срещата дойде в 40-ата минута на мача. Тогава при далечно центриране на ПопараЖуниньо се опита да вкара от непосредствено разстояние, стражът Кючюков изби, след което Тодор Колев довкара за 1:0.

След почивката „белите” продължиха да контролират голяма част от играта, като на удобни позиции да довършат съперника се озоваха Роберт Петров, Тодор Колев и Жуниньо. Колев имаше идеална възможност да удвои преднината, но след като далечният му изстрел премина през ръцете на Кючуков се спря в страничната греда. Минути по-късно Жуниньо опита акробатично изпълнение, но топката прелетя високо над напречната греда.

Едва в последните 15 минути на мача играчите на Спортист проявиха желание да се върнат в мача. Упорството на домакините бе възнаградено кратко след като Стойчо Младенов накара Мболи да плонжира след добре изпълнен пряк свободен удар. Веднага след това при центриране от ъглов удар Семерджиев се възползва от хаоса в отбраната на Славия и опъна мрежата за 1:1. До края на мача и двата тима създадоха удачни положения, с които да променят резултата. С впечатляващ опит от около 30 метра Семерджиев опита да отбележи втория си гол, но камерунският вратар на Славия Раис Мболи бе на щрек. В крайна сметка равенството се оказа добро отражение на показаното на терена. Славия не успя да довърши съперника си, когато имаше възможността, докато упорството на домакините бе възнаградено подобаващо.

Загорчич: Сега всичко вече зависи от шефовете

Той бе много разочарован след поражението от новака Септември (София)