2. Сливен 2000
  3. Сливен прати Спортист в „Б” група с гол в 94-ата минута - 1:0

Сливен прати Спортист в „Б” група с гол в 94-ата минута - 1:0

„Воеводите” пропуснаха дузпа, но стигнаха до успеха с много късен гол на Ямуков

Отборът на Спортист (Своге) изпадна в „Б” група след само един сезон в елита, след като допусна поражение с 0:1 от тима на Сливен. Срещата се игра на стадион „Хаджи Димитър” и бе от програмата на 27-ия кръг на родната „А” група. „Воеводите” трябваше да треперят за успеха до последните секунди, когато Ямуков съумя да преодолее стража на „шоколадите” за крайното 1:0. През първата част реферът Кольо Данев отмени гол на домакините, а в началото на второто полувреме Диян Христов пропусна дузпа.

Двубоят започна равностойно, но след първите 10 минути Сливен овладя инициативата и натисна своя съперник. Първият точен удар в мача дойде в 14-ата минута, когато Тонев проби отдясно, центрира за Диян Христов, който шутира, но Кючуков спаси. 5 минути по-късно „воеводите” успяха да вкарат гол чрез Диян Христов, ала той бе отменен от рефера Кольо Данев заради засада на нападателя.

Гостите от Спортист спокойно приемаха играта в своята половина и чакаха възможностите си на контраатака. В 22-ата минута, именно при една контраакция, „шоколадите” бяха близо до попадението, но силният шут на Коруджиев бе избит в корнер от Тодор Тодоров.

С напредване на времето натискът на Сливен ставаше все по-силен, но попадение в мрежата на Кючуков все още нямаше. В 31-ата минута Миранда отправи изстрел по диагонала, но кълбото премина на сантиметри от лявата греда на гостите. 4 минути по-късно Миндев шутира силно от дъгата на наказателното поле, но не можа да натисне топката и тя прелетя високо над напречната греда на Кючуков.

До края на полувремето гол не падна и така двата отбора се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Втората част започна със силен натиск на „воеводите”, които в 50-ата минута получиха възможността да изпълнят дузпа за нарушение на Кючуков срещу Христов. Зад топката застана именно нападателят на Сливен, но стражът на „шоколадите” се реабилитира, спасявайки удара от бялата точка.

След пропуснатата дузпа, домакините започнаха да атакуват още по-масирано и в 56-ата минута бяха близо до гола, след като Миндев изведе Христов на стрелкова позиция, нападателят шутира, но кълбото се отби в крак на бранител на Спортист и попадна в ръцете на стража на гостите.

В 59-ата минута пък, стадион „Хаджи Димитър” изригна срещу рефера Кольо Данев, тъй като Тодоров от Спортист игра с две ръце в наказателното си поле, но съдията не посмя да отсъди втора дузпа за „воеводите”. В 66-ата минута „шоколадите” стигнаха до много изгодна възможност за гол, след като Стойчо Младенов опита елегантно да прехвърли Тодор Тодоров от границата на наказателното поле, но кълбото премина на сантиметри над напречната греда.

Така се стигна до 70-ата минута, когато домакините пропуснаха най-доброто си положение от игрова ситуация. Тогава Ямуков върна към дузпата за Миранда, който не успя да улучи кълбото, което стигна до непокрития Петър Стоянов, но той с изключително нескопосан изстрел я изкара на около 15 метра от лявата греда на Кючуков. В 82-ата минута „воеводите” пак бяха близо до попадение, ала шутът на Миранда от около 23 метра бе слаб и не затрудни стража на гостите.

В последните минути на двубоя почти целият състав на Сливен се пренесе в половината Спортист, търсейки така ценното попадение. В 83-ата минута Ямуков получи около точката на дузпата, стреля силно, но топката премина на сантиметри вдясно от вратата на Кючуков. Драмата стана пълна в 94-ата минута, когато „воеводите” все пак съумяха да стигна до така ценния гол. Тогава в наказателното поле на Своге се заформи страхотно меле, в което най-съобразителен се оказа Ямуков, който успя да преодолее стража на „шоколадите” за крайното 1:0.

Така Сливен постигна жизненоважна победа в борбата си за оцеляване, докато тимът на Спортист вече официално е новият член на „Б” група.

Ограничават шествията на агитките само в София

Решението на Столичната община не задължава и останалите общини в страната да възприемат този подход за превенция на вандализма на феновете

Лечков продължава да се заканва на ЦСКА (аудио)

Почетният президент на ОФК Сливен Йордан Лечков отхвърли всякакви информации, че клубът му е пред фалит и посочи ясно основната цел за новото първенство.

БФС натиска ЦСКА да се изплати на Сливен

Българският футболен съюз е заплашил ЦСКА с недопускане до участие в първенството, ако час по-скоро не бъдат изчистени задълженията на клуба към Сливен. На 10 юни на „Армията" е дошло писмо, подписано от изпълнителния директор на футболната ни централа Борислав Попов, с което червените били уведомени за това

ЦСКА и Литекс фаворити за спечелването на титлата през новия сезон

Двата отбора с изравнени шансове, Левски трети

Сливен се готви за бараж

В Сливен са готови за евентуален бараж между Светкавица (Търговище) и Етър (Велико Търново), информира кореспондент на Novsport.com

Лечков пред Novsport.com: Ако ЦСКА не плати до 1 юли, напускам Изпълкома (аудио)

„ЦСКА са пословични с това, че не плащат, което доведе клубове като Ботев /Пловдив/ и Локомотив /Мездра/ до фалит. Те не заслужават лиценз”, каза още вицепрезидентът

Изпълкома реши: Пирин не получи лиценз, засега „Б” група остава разделена на Източна и Западна (видео)

Изпълнителният комитет към БФС, проведе традиционното си заседание, на което бяха взети изключително важни решения за следващия сезон в родния футбол, предаде репортер на Novsport.com

Сливен има задължения от 200 хил. лв. към футболисти и 300 хил. към държавата (аудио)

Нямаме толкова задължения, че да закриваме клуба, обяви почетният президент на ОФК Сливен Йордан Лечков по повод появили се информации за обявяване на настоящия клуб в несъстоятелност и на негово място да се създаде нов, който да започне от окръжната група.

Вижте причините и разбивка на удържаните 1 625 000 лв. от Би Ти Ви (видео)