2. Спортист
  3. Берое взе трудна победа в Своге с 2:1

Берое взе трудна победа в Своге с 2:1

Момчетата на Илиан Илиев изковаха труден успех под дъжда в Своге, Спортист се засили към „Б” група

Отборът на Берое успя да спечели трудна победа с 2:1 при гостуването си на Спортист в Своге от 21-ия кръг на родната „А” група. Старозагорци бяха по-добрият тим през първата част и стигнаха до два аванс, но след почивката Спортист взе инициативата в свои ръце и бе близо до точката. Цветков върна едно попадение за домакините от дузпа, а стражът на гостите Скорчев спаси куп положения и се превърна в герой за тима на Илиан Илиев, който в крайна сметка се поздрави с трите точки. Спортист е все по-близо до „Б” група.

Началото на срещата бе доста мудно, но все пак гостите от Стара Загора имаха леко предимство, което даде резултат още в 18-ата минута. Слави Жеков центрира от фаул, Иво Иванов отклони с глава към непокрития Хаджииванов, който от 2 метра не сгреши за 0:1.

Само 3 минути по-късно Берое успя да вкара втори гол. Отново капитанът Жеков центрира в наказателното поле, а този път Минчев засече с плонж и прониза стража на Спортист за 0:2. Малко по-късно пък домакините бяха близо до връщането на едно попадение, но Скорчев спаси мощен удар на Цветков от около 12 метра.

В 32-ата минута пък Искрен Писаров направи добър пробив и стреля от около 20 метра, но ударът му излезе в аут. Към края на полувремето домакините от Своге се посъбудиха и създадоха няколко много добри атаки, но стигнаха само до един слаб удар на Коруджиев, който не представляваше трудност за Скорчев.

През втората част Спортист увеличи натиска си и след един неточен удар на Бижев с глава се стигна до 60-ата минута, когато домакините получиха правото да изпълнят дузпа, след като Енчев събори Стоян Тодоров в наказателното поле и Мирянов отсъди дузпа. Цветков бе безпогрешен от бялата точка и намали на 1:2.

След попадението Спортист хвърли всички сили в атака и създаде няколко страхотни положения за гол, които обаче бяха спасени от Скорчев. Стражът на Берое направи отлично двойно спасяване в 77-ата минута, когато отрази последователни удари на Димитров и Пиетробон.

Малко след това Скорчев отказа на два пъти Игнатов, който си правеше каквото поиска със защитата на Берое, но ударите му така и не успяха да преодолеят страхотния Скорчев, който накара феновете от Стара Загора да скандират неговото име.

В самия край на мача Спортист се пренесе изцяло в полето на Берое и отвори пространство за противниковите нападатели, които дебнеха на контраатаки. При една от тях резервата Апостолов се озова на добра позиция, стреля с десния крак, но стражът на домакините спаси. До края на срещата не се случи нищо по-интересно и Берое успя да запази крехката си преднина и да спечели ценни три точки.

С тях тимът на Илиан Илиев вече има 31 точки в актива си и заема 10-ото място в класирането. Спортист пък остава на предпоследното 15-о място с едва 12 точки в актива си – тимът от Своге почти сигурно поема към „Б” група.

Митко Събев поиска 10 отбора в "А" група

Литекс, Спартак (Пд), Ботев (Вр), Брестник и Спортист (Св) натиска за 12 тима в елита

Клубове дължат 250 000 лв. за картони и рефери

250 000 лева дължат клубове за съдийски такси и картони, но вече са изпаднали от професионалния футбол и няма как да бъдат събрани парите. Това ще бъде съобщено днес по време на общото събрание на ПФЛ, което стартира в 10:00 часа в зала "Родина" на Националния стадион "Васил Левски".

Президентът на Спортист пред Novsport.com: Ще атакуваме отново "А" група

"Спортист е един от малкото отбори, които не дължат никакви пари", заяви президентът на клуба.

В Своге не искат повече наемници

В клуба не правят трагедии и искат завръщане в "А" група след 1-2 години

Треньорът на Спортист: Разликата в класите бе голяма

Старши треньорът на Спортист Своге Иван Атанасов заяви след загубата с 2:4 от Литекс, че разликата в класите бе голяма.

Ангел Червенков: Можеше да вкараме повече голове

„Мисля, че се получи един добър двубой за българските стандарти”, сподели наставникът на ловчанлии

Литекс игра за Нифлор в Своге - 4:2 за шампионите

Французинът стана голмайстор на България след хеттрик срещу "шоколадите"