2. Световен футбол
  3. Архентинос Хуниорс запази шансове за спасение след равенство с лидера Ланус

Архентинос Хуниорс запази шансове за спасение след равенство с лидера Ланус

Хуниорс се добраха до 1:1

Архентинос Хуниорс запази шансове за спасение в елитната дивизия на аржентинското първенство, след като спечели точка след равенство 1:1 срещу лидера в потока и сигурен участник в плейофа за титлата Ланус. Архентинос Хуниорс е последен в група "Б" на шампионата и има най-лош коефициент за изпадане, но победа над Атлетико Рафаела и загуба на Сармиенто срещу Олимпо.

Феновете на стадион "Диего Марадона" минаха през какво ли не в този мач, който можеше да ги изпрати директно към Примера Б Насионал. Ланус поведе в резултата в 48-та минута, когато Максимилиано Веласкес напредна по лявото крило и опита центриране, но вместо това топката полетя към близкия ъгъл на вратаря и изненада колумбиеца Камило Варгас, който не успя да я изчсти.

Архентинос Хуниорс не се предаде и се бори за равенството. Домакините притиснаха своите съперници и изравниха резултата в 67-та минута, след като Нахуел Родригес центрира от корнер на далечна греда, а Карлос Буено изравни с удар с глава.

До края на мача повече голове нямаше, но за сметка на това феновете видяха два червени картона - на лидера на домакините Кристиян Ледесма и на голмайстора на гостите Максимилиано Веласкес.