2. Световен футбол
  3. Аржентина е четвъртфиналист, Лео Меси избухна с хеттрик срещу Панама (ВИДЕО)

Аржентина е четвъртфиналист, Лео Меси избухна с хеттрик срещу Панама (ВИДЕО)

Чили елиминира Боливия от Копа Америка

Аржентина се класира за четвъртфиналите на турнира Копа Америка след убедителна победа над Панама в среща от група D. Гаучосите се наложиха с 5:0, а възстановеният от контузия Лионел Меси наниза хеттрик.

Резултатът бе открит в 7-ата минута от защитника Никола Отаменди. Меси влезе в игра през второто полувреме и в 68-ата, 78-ата и 87-ата минути нанесе своя удар. Серхио Агуаро оформи крайното 5:0.

В другата среща Чили победи Боливия с 2:1 в среща от група D на Копа Америка и изхвърли съперника си от надпреварата.

И двата гола за Чили отбеляза звездата на Байерн (Мюнхен) Артуро Видал, който бе точен в 46-ата минута и от дузпа дълбоко в добавеното време. За Боливия се разписа Джасмани Кампос в 61-ата с феноменално изпълнение на пряк свободен удар.

В последния кръг Аржентина играе с Боливия. Чили и Панама ще се изправят в директен сблъсък за място в елиминационната фаза.