2. Световен футбол
  3. Аржентина и Бразилия завършиха 1:1 в отложения мач (ВИДЕО)

Аржентина и Бразилия завършиха 1:1 в отложения мач (ВИДЕО)

Двубоят започна с минута мълчание, Фарфан донесе първа победа на Перу

Аржентина и Бразилия завършиха 1:1 в пренасрочената световна квалификация, която се проведе тази нощ в Буенос Айрес.

Мачът, който бе отложен с 24 часа заради проливен дъжд, започна с минута мълчание в памет на жертвите от терористичните атаки в Париж по-рано. Домакините от Аржентина откриха в 33-ата минута чрез Езекиел Лавеци, но Лукас Лима изравни точно преди изтичането на час игра.

Бразилия играеше за равенство в заключителните минути, като Давид Луис беше отстранен за втори жълт картон две минути преди края.

Аржентина, който все още няма победа в три квалификации, започна мача открито. Гонсало Игуаин и Анхел ди Мария бяха близо до гола в първите минути.

Бразилия бавно подобри играта си, но им липсваше креативност. И Аржентина поведе в 33-ата минута. Ди Мария изведе със сюблимен пас Игуаин, който центрира за Лавеци, а последният засече в мрежата.

Гостите едва успяха да застрашат вратата на „албиселесте” през първото полувреме. Опит с глава на Давид Луис премина встрани четири минути преди почивката.

Аржентина можеше да удвои веднага след подновяването на играта. Шут на Евер Банега срещна гредата.

Бразилия отвърна с фалцов удар на Неймар в 53-ата минута преди да изравни пет минути по-късно. Резервата Дъглас Коща прати в напречната греда с глава, а Лима реализира на добавка.

Гостите имаха порив сега. Солов рейд на Вилиан завърши с рикоширал удар.

Последните минути бяха напрегнати. Давид Луис получи червен картон за груб фаул срещу Лукас Билия и Бразилия се оттегли в отбрана, като така успя да вземе точката.

Бразилия има 4 точки от три мача и приема Перу на 17 ноември, докато Аржентина гостува на Колумбия в търсене на първата си победа.

В друг мач от третия кръг в зона КОНМЕБОЛ Перу победи Парагвай с 1:0 в Лима. Единственият гол отбеляза нападателят Джеферсън Фарфан след асистенция на Паоло Гереро.

Победата на перуанците е първа в три мача.