2. Световен футбол
  3. Аржентина излъга Уругвай, Меси с 14 минути игра (ВИДЕО)

Аржентина излъга Уругвай, Меси с 14 минути игра (ВИДЕО)

Анхел ди Мария вкара единственото попадение в срещата

Аржентина спечели с 1:0 гостуването на Уругвай в мач от световните квалификации за Мондиал 2022 в зона Южна Америка. Скъпоценния гол вкара Анхел Ди Мария още в 7-ата минута. Звездата на "гаучосите" Лионел Меси влезе в 76-ата минута. В часовете преди срещата имаше напрежение между Аржентина и ПСЖ заради Меси, който пропусна последните двубои на парижани заради контузия.

Аржентина вече има 28 точки и заема второто място в класирането след Бразилия - 34. Уругвай е шести с 16, но толкова имат също Чили и Колумбия, които са съответно четвърти и пети. В следващия си мач Уругвай гостува на Боливия на 16 ноември и може да се върне в местата, даващи право на директно участие.

Домакините влязоха в мача с амбицията да прекъснат серията си от три поредни мача без победа в квалификациите. Още в петата минута вратарят на Аржентина Емилиано Мартинес беше принуден да се намесва решително. Последва възможност пред гостите в 7-ата минута и Анхел Ди Мария откри резултата с техничен удар от границата на наказателното поле. Луис Суарес имаше шанс да изравни, но ударът му срещна гредата. Малко преди почивката вратарят на Аржентина блесна с ново  блестящо спасяване.

През второто полувреме гостите можеха да удвоят аванса си чрез Хоакин Кореа, но Фернандо Муслера спаси. Влизането в игра на Меси даде още самочувствие на "гаучосите" и те запазиха трите точки.