2. Световен футбол
  3. Аржентина наказа Боливия за едно полувреме, отива на четвъртфинал срещу Венецуела (ВИДЕО)

Шампионът Чили надигра Панама с 4:2 и ще срещне Мексико

Аржентина победи Боливия с лекота с 3:0 с три гола до почивката и си осигури четвъртфинал срещу Венецуела на Копа Америка Сентенарио. Ламела, Лавеци и дебютен гол на  Виктор Куеста в първия му мач за аржентинците донесоха успеха в Сиатъл, Вашингтон.

„Гаучосите” вече си бяха осигурили преминаването напред, но искаха да избегнат Мексико в следващата фаза, за което им трябваше да спечелят Група D. Херардо Мартино направи цели 6 промени спрямо 11-те, които разбиха Панама с 5:0. Лео Меси отново беше резерва и се появи на почивката, но тогава мачът вече беше решен.

В 13-ата минута Ерик Ламела стреля от пряк свободен удар и след рикошет в стената топката спря в левия ъгъл на безпомощния вратар Карлос Лампе.

Само две минути по-късно Игуаин стреля с глава на втора греда, вратарят изби, но точно на крака на Лавеци, който от непосредствена близост покачи на 2:0.

Аржентина продължи да доминира и в 32-ата минута Лавеци използва блокиран удар, за да си поведе вдясно в наказателното поле, центрира ниско и централният защитник на Индепендиенте Виктор Куеста протегна крак и засече за 3:0 с първия си гол за националния тим в своя дебют. В този мач той заместваше Хавиер Масчерано, който получи почивка.

Мартино пусна Билия и Меси на полувремето и Меси бе близо до гола от свободен удар преди да изтече час игра, но не сполучи.

Аржентина охлаби хватката и не натискаше така яростно, но продължи да контролира напълно топката и спокойно доигра мача. Четвъртфиналът с Венецуела е в 02:00 часа сутринта в неделя.

Преди това Чили победи Панама с 4:2 в същата група и завърши втори. Настоящият шампион на Южна Америка ще срещне силния отбор на Мексико в четвъртфиналите, като мачът е в 05:00 часа също в неделя сутрин.

Мачът с панамците беше пряка битка за продължаване напред, но той започна лошо за Чили. Грешка в защита доведе до контра за Панама, а Мигел Камарго вкара с изстрел от средна дистанция след много лоша намеса на Клаудио Браво – 1:0 в петата минута и първи гол за Камарго на международната сцена.

Загуба изхвърляше чилийците и те взеха нещата в свои ръце. След четвърт час игра Алексис Санчес направи бързо двойно с Артуро Видал и стреля, вратарят спаси, но Едуардо Варгас добави отблизо – 1:1.

Видал пропусна две златни възможности, но две минути преди почивката Варгас засече отлично с глава центриране на Бусажур и прати в далечния десен ъгъл за 2:1.

Втората част започна с трети гол за Чили, дело на Алексис Санчес, който беше намерен на задната греда от Варгас.

В 75-ат минута центриране от фаул бе отклонено към резервата на панамците Аройо и той с глава намали на 3:2.

Минута преди края Алексис Санчес сложи точка на спора с глава за крайното 4:2.