2. Световен футбол
  3. Аржентина не даде шанс на САЩ за 4:0, Меси задмина Батистута (ВИДЕО+СНИМКИ)

Аржентина не даде шанс на САЩ за 4:0, Меси задмина Батистута (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Гаучосите" са на финал за Копа Америка за втора поредна година след страхотна победа в Хюстън

Аржентина разгроми домакина САЩ с 4:0 в първия полуфинал на юбилейното издание на Копа Америка и ще играе финал за втора поредна година. Лео Меси блестеше ярко в Хюстън с гол и две асистенции и вече е голмайстор номер 1 в историята на Аржентина, задминавайки рекорда на Габриел Батистута. Гонсало Игуаин вкара два гола, а още един добави Езекиел Лавеци.

„Гаучосите” опитват да сложат край на серията от 23 години без голям трофей и очакват на финала настоящия шампион Чили, който ги победи с дузпи миналата година, или Колумбия.

Американците тази нощ бяха без трима важни играчи – Джърмейн Джоунс, Боби Ууд и Алехандро Бедоя. Нико Гайтан беше наказан за аржентинците и го замени Лавеци.

Тата Мартинo отнесе много критики, че заложи на играещия в Китай Лавеци, но той му се отплати след само три минути игра. След късо изпълнен корнер Меси копна елегантно зад защитата и Лавеци с глава прехвърли вратаря Бад Гузан за 1:0 пред 70 000 на стадиона.

Вондоловски фаулира Меси пред наказателното поле и предизвика фаул с жълт картон, което се оказа голяма грешка, защото Меси по магически начин отбеляза над стената високо във вратарския десен ъгъл – 2:0 и рекордния 55-и гол за звездата на Барселона с аржентинската фланелка. Досега рекордът на Батистута бе фиксиран на 54 гола.

Клинсман направи смяна на почивката и пусна младата надежда на Борусия (Дортмунд) Кристиян Пулишич, но Аржентина вкара трети гол само пет минути след подновяването на играта. Игуаин получи идеално центриране от лявото крило, Гузан спаси първия му удар, но Игуаин го заобиколи и вкара третия гол.

Аржентинците бяха стреснати от много лошо падане на Езекиел Лавеци през рекламите на тъча назад. Той се приземи на главата си и бе изведен на носилка, но успя да се изправи и се размина леко в този нелеп инцидент.

4 минути преди края на редовното време Меси открадна от защитата при отлична преса, за да намери Игуаин, който почти на празна врата на сгреши – 4:0.

Колумбия и Чили ще определят втория финалист тази нощ от 03:00, а големият финал е в неделя срещу понеделник също в 03:00 часа през нощта.