2. Световен футбол
  3. Аржентина победи Русия на новия "Лужники" с гол от засада

Аржентина победи Русия на новия "Лужники" с гол от засада

Агуеро отбеляза в 86-та минута, за да донесе победата

Аржентина победи с 1:0 Русия в контролен мач, с който официално бе открит реконструирания "Лужники" за Мондиал 2018.

Срещата започна интересно и още в четвъртата минута домакините претендираха за дузпа след нарушение на Масчерано срещу Рауш в наказателното поле, но наказателен удар не беше свирен. Постепенно "гаучосите" успяха да напипат своя ритъм и застрашаваха все повече вратата на руснаците.

В 21-та минута Ди Мария стреля опасно, но Акинфеев изби топката, която попадна в Агуеро, чийто удар бе блокиран. В края на полувремето отново нападателят на Манчестър Сити стреля, този път от воле, но стражът на домакините отново се справи.

Втората част започна обещаващо, след като Агуеро изведе Меси срещу вратаря, Лео копна топката, за да прехвърли стража, но защитник изби топката точно пред голлинията.

Най-накрая четири минути преди края на редовното време Меси намери Павон, който пък подаде към Агуеро. Нападателят не успя да реализира от първия си опит, но след това добави с глава и оформи резултата. Повторенията след това обаче показаха, че Кун е бил в положение на засада при паса на Павон към него.