2. Световен футбол
  3. Аржентина продължава да се мъчи в квалификациите (ВИДЕО)

Аржентина продължава да се мъчи в квалификациите (ВИДЕО)

Ново равенство за отбора на Сампаоли

Отборът на Аржентина допусна нова грешна стъпка в световните квалификации от зона Южна Америка. Играчите на Хорхе Сампаоли записаха равенство 1:1 при домакинството си на последния в групата Венецуела.

Аржентинците владееха инициативата в хода на цялата среща, но не успяваха да реализират шансовете си. Те бяха най-активни преди края на първото полувреме, но в крайна сметка допуснаха първи гол.

Това се случи в 50-та минута, когато Джон Мурийо реализира след бърза контраатака. Изравняването дойде 4 минути по-късно. Ролф Фелтшер си отбеляза автогол след остро центриране на Маркос Акуна.

"Гаучосите" бързаха да подновят играта, но в крайна сметка не успяха да стигнат до попадение. Така те събират актив от 24 точки и остават на 5-то място, което дава право на бараж. Отборът на Сампаоли вече не може да бие в трети пореден мач.