2. Световен футбол
  3. Аржентина пропиля аванс от два гола в първия си мач от Копа Америка (ВИДЕО+СНИМКИ)

Парагвай изравни в последната минута с гол на резерва за 2:2

Аржентина поведе с 2:0, но допусна изравняване и в крайна сметка Парагвай взе точка след гол в последната минута за 2:2 в мач от група „B“ на турнира Копа Америка.

Резултатът в срещата бе открит в 29-ата минута, когато Серхио Агуеро получи страхотен подарък от бранител на опонента, опитал се да върне топката към своя вратар.

Нападателят на Манчестър Сити овладя, преодоля стража и с удар по диагонала вкара за 1:0.

Не след дълго се стигна до дузпа в полза на „гаучосите”.

В 36-ата минута капитанът им Лео Меси навърза четирима, преди да изведе Анхел ди Мария, който бе съборен в пеналта. Зад топката застана Меси и хладнокръвно я прати в мрежата за 2:0.

При този резултат дойде и почивката, но след нея Аржентина отстъпи инициативата и това позволи на Парагвай да се върне в мача.

Ветеранът Нелсон Валдес намали изоставането на своите с мощен шут от границата на пеналта в 60-ата минута, а в последната 90-та резервата Лукас Бариос подели точките, възползвайки се от хаос в аржентинската отбрана.

Така двата тима поделят второто място в класирането с по една точка, а лидер е Уругвай с 3 в своя актив. На последно място е аутсайдерът Ямайка.

В следващия кръг Уругвай и Аржентина ще се изправят един срещу друг.

Меси: Първата цел е изпълнена