2. Световен футбол
  3. Аржентина разгроми Парагвай с 5:2 и отива на Мондиала (ВИДЕО)

Аржентина разгроми Парагвай с 5:2 и отива на Мондиала (ВИДЕО)

Меси вкара две дузпи, а Аржентина остава лидер в зона Южна Америка два кръга преди края

Аржентина размаза Парагвай с 5:2 в Асунсион и подпечата официално своя билет за световното първенство в Бразилия догодина. Лионел Меси вкара две дузпи, а по едно попадение добавиха Агуеро, Ди Мария и Макси Родригес. Ужасна изява на вратаря Серхио Ромеро подари изравнителен гол на Парагвай през първата чат, но „гаучосите” вкараха пет гола и останаха на върха в зона Южна Америка два кръга преди края на квалификационната битка.

Роке Санта Крус вкара късен утешителен гол за домакините, които остават последни в класирането, като загубиха и математически шансове да играят на Мондиала. Засега Аржентина и домакинът Бразилия, който се класира по право, са единствените две страни, които са си осигурили място там.

Аржентина хвана Парагвай на контра в 12-ата минута. Гостите останаха трима на един, Ди Мария пусна за Агуеро, а нападателят на Манчестър Сити беше повален в пеналта от вратаря Роберто Фернандес, който получи жълт картон. Меси прати в долния ъгъл от бялата точка, а стражът избра грешния ъгъл за 1:0.

Този гол изведе Бълхата еднолични на второ място по голове за Аржентина. 36-ото му попадение значи, че той вече е пред Ернан Креспо (35), но още е доста далеч от легендарния Габриел Батистута (56).

Гостите задържаха своята преднина само 5 минути. Самудио центрира, Нунес отклони към вратата, а Ромеро допусна голям гаф и топката тупна, за да го прехвърли за 1:1.

Родриго Паласио направи непростим пропуск и от много близо с глава стреля в аут.

Дуото Меси – Агуеро беше в основата втория гол. Меси омекоти с гърди един пас и свали за Агуеро, който си нагласи топката преди да намери долния ъгъл с левия крак – 2:1.

Аржентина имаше много свободно пространство и Лео Меси два пъти имаше шанс да покачи, но Фернандес спасяваше. Гол на Агуеро точно преди почивката бе правилно отменен със засада.

Надеждите на Парагвай за обрат бяха унищожени с два бързи гола в първите 8 минути след почивката.

Гаго изведе Ди Мария сам срещу вратаря в 50-ата минута и крилото на Реал Мадрид не сбърка за 3:1.

Три минути след това Меси беше фаулиран от Кандия и реферът даде малко спорна втора дузпа за отбора на Алехандро Сабела. Меси вкара втората дузпа в другия ъгъл и покачи на 4:1. Това беше негов 10-и гол в квалификационната кампания от 14 мача.

Удар на Ди Мария бе избит от голлинията от Оскар Ромеро след добра комбинация с Меси.

Темпото падна, но Роке Санта Крус успя да намали в 86-ата минута след центриране на Самудио.

Макси Родригес оформи крайното 5:2 в последната минута.

Аржентина води в квалификациите в Южна Америка с 29 точки пред Колумбия с 26 и Чили с 24. Еквадор и Уругвай имат по 22.

Уругвай победи Колумбия с 2:0 след два късни гола на „Сентенарио” в Монтевидео.

В 77-ата минута Кавани се промъкна между двамата централни защитници и засече с глава меко центриране отдясно за 1:0.

4 минути по-късно Гастон Рамирес овладя след тъч отляво между двама, пусна през краката на съперник, а на границата на малкото наказателно поле Стуани превари защитата и опъна мрежата за 2:0.

Венецуела победи Перу с 3:2 у дома.

В 20-ата минута домакините изгубиха лековато топката в центъра, Уртадо бе изведен отдясно, надбяга защитник като преодоля и шпагата му, а после се разписа покрай вратаря Ернандес за 1:0 в полза на Перу.

Венецуела изравни с късмет и класа в 37-ата минута. След уникален карамбол пред пеналта на гостите, топката най-накрая бе подадена добре за Саломон Рондон, нападателят на Рубин изигра истински танц между двама защитници и с откровен боц в долния ляв ъгъл изравни – 1:1.

В 62-ата минута защитник на Перу игра с ръка при опит да бъде финтиран и аржентинският рефер Питана даде дузпа. Сесар Гонзалес беше безпощаден от бялата точка и със силен удар долу вляво направи 2:1.

13 минути преди края Отеро остана сам на границата на пеналта, получи пас отдясно и с едно докосване се разписа ниско в десния ъгъл за 3:1, но и вратарят Раул Фернандес имаше вина.

Три минути преди края централният защитник Карлос Замбрано засече с глава центриране от пряк свободен удар и намали на 3:2, но Перу нямаше сили за повече.

Бразилия обърна Чили до 2:1 с късен гол на Луис Енрике

"Селесао" се изкачи до четвъртото място в квалификационната група на Южна Америка

Аржентина пак не победи след 1:1 с Венецуела (ВИДЕО)