2. Световен футбол
  3. Аржентина с класика над Уругвай, Меси вкара два (видео)

Аржентина с класика над Уругвай, Меси вкара два (видео)

Вижте всички резултати от Зона Южна Америка

Аржентина разгроми Уругвай с 3:0 в квалификационен мач за СП Бразилия 2014, зона Южна Америка. Срещата се игра на ст. "Малвинас" в аржентинската провинция Мендоса.

Първото полувреме премина равностойно, като сериозни възможности за гол не се откриха и пред двата отбора. Началото на разгрома за урусите бе поставено в средата на втората част.

Резултатът бе открит в 66-ата минута от Лионел Меси, засякъл центриране на Анхел Ди Мария. В 75-ата минута Серхио "Кун" Агуеро покачи на 2:0, като преди това зетят на Марадона удари и греда. В 80-ата минута Меси реализира своя втори гол, оформяйки крайното 3:0.

*Резултати от останалите мачове в Зона Южна Америка:

Боливия - Перу 1:1, Колумбия - Парагвай 2:0, Еквадор - Чили 3:1. Временно класиране: Аржентина 17 т., Колумбия и Еквадор по 16 т., Уругвай и Чили по 12 т., Венецуела 11 т., Перу 8 т., Боливия 5 т. и Парагвай 4 т.

9   Парагвай 8 1 1 6 5 : 16 -11 4

*За Световното първенство в Бразилия през 2014 г. се класират директно първите три отбора, а четвъртият отива на бараж с победителя от зона Океания. Бразилия се класира по право като домакин.

Видеа от останалите срещи може да видите ТУК!

Перу излъга Уругвай и изплува от дъното

Перу победи Уругвай с 1:0 у дома и записа първи успех в квалификациите за Мондиал 2026

Роналдиньо си купи футболен отбор

Бразилската легенда вече е собственик на Грийнвил

Меси след 1:1 с Венецуела: Беше ужасно!

Капитанът на Аржентина недоволства от състоянието на терена

Бразилия обърна Чили до 2:1 с късен гол на Луис Енрике

"Селесао" се изкачи до четвъртото място в квалификационната група на Южна Америка