2. Световен футбол
  3. Аржентина се сгромоляса без Меси (ВИДЕО)

Аржентина се сгромоляса без Меси (ВИДЕО)

Нигерия направи за смях "гаучосите"

Аржентина допусна изключително изненадваща загуба с 2:4 от Нигерия в контролна среща, която се игра в руския град Краснодар.

Играчите на Хорхе Сампаоли водиха с 2:0, но допуснаха пълен обрат от далеч по-непретенциозния си съперник. Меси не игра в срещата, защото получи почивка след победата над Русия с 1:0.

Резултатът срещу Нигерия бе открит от Евер Банега в 27-та минута, който изпълни перфектно пряк свободен удар. В 35-та минута Серхио Агуеро направи 2:0. След бърза контраатака острието на Ман Сити получи успореден на вратата пас от Кристиан Павон и вкара отблизо.

След това обаче дойдоха минутите на африканския отбор. В 44-та минута Келеши Ихеаначо намали пасива след ново добро изпълнение на пряк свободен удар. В 52-та минута Алекс Айоби след пас на Ихеаначо. Защитата на аржентинците правеше все по-непростими грешки.

В 54-та минута логично се стигна до пълен обрат. Брайън Идоу вкара след бърза атака и нова асистенция на Ихеаначо.

В 73-та минута Алекс Айоби вкара второто си попадение, за да оформи крайното 4:2. Той направи за смях Хавиер Масчерано като прекара топката между краката му преди да реализира сам срещу вратаря.