2. Световен футбол
  3. Аржентина смаза Боливия с 5:0 и хеттрик на Агуеро (ВИДЕО)

Аржентина смаза Боливия с 5:0 и хеттрик на Агуеро (ВИДЕО)

Анхел Ди Мария си върна самочувствието след слабия сезон с два гола

Серхио Агуеро наниза хеттрик, Анхел Ди Мария се разписа два пъти, а Аржентина разгроми Боливия с 5:0 в контрола в Сан Хуан, последна и за двата отбора преди старта на Копа Америка следващата седмица.

Малко след като Лео Меси и Хавиер Масчерано триумфираха в Шампионска лига, а за Карлос Тевес остана горчилката от загубата, техните аржентински сънародници разнищиха боливийците.

„Гаучосите” имаха нужда от 25 минути да поведат и Пасторе подаде на Ди Мария, а звездата на Манчестър Юнайтед прониза вратаря Кинонес с левия крак за 1:0.

Този гол отприщи истинска вълна, която заля боливийската врата. Агуеро удвои от дузпа 4 минути по-късно и почти веднага оформи класика с втория си гол от няколко метра за 3:0.

В 51-ата минута Пасторе свали с глава за Агуеро за 4:0, а Ди Мария направи 5:0 от втора дузпа в 55-ата.

Аржентина стартира на Копа Америка срещу Парагвай следващата неделя (14 юни) от 00:30 българско време. В групата са още Уругвай и Ямайка.

Боливия е в една група с Мексико, Еквадор и домакина Чили. Първият им мач е срещу Мексико на 13 юни (събота).
Меси: Първата цел е изпълнена