2. Световен футбол
  3. Аржентина удари Чили на старта на Копа Америка (ВИДЕО)

Аржентина удари Чили на старта на Копа Америка (ВИДЕО)

Панама дебютира с успех в турнира над Боливия

Националният отбор на Аржентина стартира с победа турнира Копа Америка. Гаучосите се наложиха над шампиона Чили 2:1 в среща от Група D.

Всички голове бяха вкарани през второто полувреме. В 51-ата минута резултатът бе открит от Анхел Ди Мария, който получи пас от Евер Банега. Осем минути по-късно ролите се размениха и халфът на ПСЖ намери добре Банега, който шутира, топката се отклони лека от Маурисио Исла и влетя във вратата на Клаудио Браво. Това е първият гол на Банега в турнира.

В третата минута на добавеното време Хосе Фуенсалида засече с глава центриране от пряк свободен и така оформи крайния резултат.

В другия двубой от групата Панама победи Боливия също с 2:1. Това бе дебютът на тима в надпреварата, а загубата за Боливия е пета поредна в официални мачове.

Перес даде аванс на Панама в 11-ата минута, но в началото на второто полувреме Хиан Карлос Арсе изравни. В 87-ата минута Перес се разписа за втори път. Ветеранът, който е футболист на Ванкувър Уайткапс, се възползва от хубав пробив на Абдиел Аройо и донесе победата на Панама.

В следващия кръг Аржентина ще играе срещу Панама.