2. Световен футбол
  3. Атлетико Минейро остана 2-и в Бразилия, Спорт Ресифе изпадна

Атлетико Минейро остана 2-и в Бразилия, Спорт Ресифе изпадна

Шампионите от Флуминенсе завършиха сезона в бразилското първенство с домакинско поражение 1:2 от Васко да Гама,1 като в последните си пет мача те постигнаха едва една победа

Шампионите от Флуминенсе завършиха сезона в бразилското първенство с домакинско поражение 1:2 от Васко да Гама,1 като в последните си пет мача те постигнаха едва една победа. Това обаче не им попречи да триумфират с титлата три кръга преди края. Два гола за гостите от Васко да Гама вкара Едер Луиш в 71-ата и в 80-ата минута, а домакините върнаха едно попадение четири минути преди края от дузпа, реализирана от Тиаго Карлето. Реално и двата отбора играха с резервите си пред полупразния стадион Енженао в Рио, домакин на Ботафого. Спорт Ресифе стана четвъртият и последен отбор, който изпада в Серия В, след като отстъпи на съгражданите си от Наутико с 0:1. Преди това вече бяха ясни останалите три- Палмейрас, Атлетико Гоянензе и Фигейрензе. Гремио каза сбогом на Олимпийския стадион в Порто Алегре с 0:0 със съгражданите си от Интернасионал.

Синьо-черните от Гремио завършиха на 3-о място в крайното класиране и не успяха да вземат директно участие в групите на Копа Либертадорес през следващия сезон. Стадион Олимпико ще бъде разрушен след 58 години вярна служба на отбора. Равенството е доста разорачоващо за домакините, като се има предвид, че те играха в сериозна част от времето срещу девет съперници. Вратарят Мюриел беше изгонен 4 минути след началото на второто полувреме, а централният нападател на Интернасионал Леандро Дамиао видя червения картон в 61-ата минута.

Последното трето вакантно място за Бразилия в групите на престижния южноамерикански турнир ще бъде определен в допълнителен плейоф с 4-ия Сао Пауло. Това равенство в комбинация с победата с 3:2 у дома над Крузейро изстреля на върха Атлетико Минейро, но за Роналдиньо и съотборниците му едва ли е кой знае каква утеха, след като те бяха претенденти за титлата в голяма част от сезона. Тимът на Коринтианс също пусна в игра резервите си, след като му предстои участие в световното клубно първенство в Япония. С втория си състав първенците на Южна Америка от тази година паднаха 1:3 при визитата си на Сао Пауло в среща, оцветена с два червени картона.

20 Фигейрензе 38 7 9 22 39 72 30

Първите четири отбора играят през 2013-а година в турнира Копа Либертадорес, заелите местата от 5-о до 12-о място се включват в турнира Копа Судамерикана. Последните четири състава напускат Серия А. Нови членове на елитната дивизия са Гояш, Крисиума, Атлетико Паранаензе и Витория (Баия).

Перу излъга Уругвай и изплува от дъното

Перу победи Уругвай с 1:0 у дома и записа първи успех в квалификациите за Мондиал 2026

Роналдиньо си купи футболен отбор

Бразилската легенда вече е собственик на Грийнвил

Меси след 1:1 с Венецуела: Беше ужасно!

Капитанът на Аржентина недоволства от състоянието на терена

Бразилия обърна Чили до 2:1 с късен гол на Луис Енрике

"Селесао" се изкачи до четвъртото място в квалификационната група на Южна Америка