2. Световен футбол
  3. Атлетико (Минейро) победи като гост Интернасионал

Атлетико (Минейро) победи като гост Интернасионал

Нападателят Майкосуел се разписа на два пъти през второто полувреме за победата на Атлетико

Нападателят Майкосуел се разписа на два пъти през второто полувреме за победата на Атлетико (Минейро) като гост срещу Интернасионал (Порто Алегре) в мач от 11-ия кръг на бразилското първенство по футбол. Това беше четвъртата поредна победа в полза на лидера в класирането Атлетико, който има 23 точки.

Майкосуел откри резултата в 60-ата минута, а няколко минути по-късно Андерсон, който е бивш футболист на Манчестър Юнайтед, получи червен картон заради оспорване на съдийско решение и остави домакините с човек по-малко на терена.

В 78-ата минута Майкосуел отново беше точен за Атлетико, а само три минути след това Тиаго Рибейро добави третото попадение в полза на гостите. Аржентинецът Лисандро Лопес реализира почетния гол за Интернасионал две минути преди края на редовното време.

Отборът от Порто Алегре, който е единственият представител на Бразилия в турнира Копа Либертадорес, заема 14-о място във временното класиране с актив от 13 точки.

Гремио (Порто Алегре), който има 23 точки, победи с 3:1 при гостуването си срещу Сантос с голове на Педро Роча, Рафаел Галярдо и Юри Мамуте.

Спорт (Ресифе) също е с 23 точки, след като направи равенство 2:2 далеч от дома срещу Авай.

Сао Пауло завърши наравно 0:0 като домакин срещу Флуминензе и прекъсна серията от три поредни победи за гостите. Флуминензе е на четвърто място в класирането с 21 спечелени точки.