2. Световен футбол
  3. Атлетико Минейро се доближи на две точки до лидера Коринтианс

Атлетико Минейро се доближи на две точки до лидера Коринтианс

Атлетико Минейро победи Интернасионал с 2:1 като домакин

Атлетико Минейро победи с 2:1 у дома Интернасионал (Порто Алегре) в мач от 30-ия кръг на бразилското първенство. На стадион "Индепенденсия" Лукас Прато изведе домакините напред в резултата след точно изпълнение на дузпа в 16-ата минута, но малко преди почивката Паулао изравни за гостите. В 70-ата минута Маркос Роча донесе успяха в полза на Атлетико с голов удар от малък ъгъл.

Отборът от Бело Орисонте вече има актив от 59 точки и се доближи на две точки от лидера Коринтианс, който тази нощ е домакин на Гояс.

В друга среща от 30-ия кръг Фигейрензе победи с 3:0 у дома срещу Фламенго. Клейтън се разписа на два пъти за победителите, а минута преди края на редовното време Дуду оформи класическия успех в полза на домакините от Флорианополис. След това тежко поражение Фламенго е на седма позиция във временното класиране с актив от 44 точки.

В други срещи от този кръг Спорт (Ресифе) победи като домакин Авай с 3:0, а Понте Прета надигра с 1:0 като гост състава на Палмейрас.