2. Световен футбол
  3. Атлетико Насионал и Унион Еспаньола излязоха от групите

Атлетико Насионал и Унион Еспаньола излязоха от групите

Атлетико Насионал (Колумбия) и Унион Еспаньола (Чили) се класираха за фазата на елиминациите на турнира за Копа Либертадорес

Атлетико Насионал (Колумбия) и Унион Еспаньола (Чили) се класираха за фазата на елиминациите на турнира за Копа Либертадорес. Атлетико Насионал победи Пенярол с 3:0 като домакин в осма група и излезе начело в класирането кръг преди края с актив от 11 точки. Оскар Мурийо откри в седмата минута с удар отблизо, а минута преди почивката Дорлан Пабон удвои с мощен шут от фаул от 35 метра с шестия си гол в турнира. Диего Алварес направи резултата класически след час игра. Така клубът от Меделин изпревари с точка Универсидад (Чили) и не може да бъде изместен от първите две места в крайното класиране.

Унион Еспаньола се наложи с 2:1 над гостуващия Боливар и поведе в трета група с 10 точки. Браулио Леал откри за домакините с глава след центриране от корнер в 18-ата минута, а в средата на втората част Емануел Ерера удвои отблизо. Евер Кантеро върна един гол за Боливар в 83-ата минута след точен удар с глава, но това не помогна на боливийците да избегнат поражението. Така Боливар се нуждае от равенство в последния си мач от групата в Ла Пас срещу Универсидад Католика, за да продължи напред заедно с Унион Еспаньола.

Аржентинският Арсенал заради шансове да продължи напред, след като победи домакина Самора (Венецуела) с 1:0 като гост. Хуан Пабло Кафа реализира единственото попадение от дузпа в 30-ата минута на срещата от четвърта група. Арсенал обаче трябва да разчита на две загуби на Бока Хуниорс в оставащите два мача на съперника си в групата, за да играе в елиминациите. Лидерът Флуминензе (Бразилия) пък вече си осигури класиране напред.

В седма група Депортиво Кито (Еквадор) победи гостуващия Дефенсор (Уругвай) с 2:0 и измести противника от второто място в класирането. Луис Чека вкара с глава след центриране в пеналта от ляво в 37-ата минута, а Максимилиано Бевакуа оформи успеха на домакините в средата на втората част. Гостите завършиха срещата с човек по-малко след червен картон на Федерико Пинтос за грубо нарушение в 55-ата минута.

Перу излъга Уругвай и изплува от дъното

Перу победи Уругвай с 1:0 у дома и записа първи успех в квалификациите за Мондиал 2026