2. Световен футбол
  3. Бока Хуниорс би лидера Велес Сарсфийлд

Бока Хуниорс би лидера Велес Сарсфийлд

Бока Хуниорс спечели дербито с Велес Сарсфийлд с 1:0 в 16 кръг на аржентинския шампионат

Бока Хуниорс спечели дербито с  Велес Сарсфийлд с 1:0 в 16 кръг на аржентинския шампионат. С успеха родният тим на легендата Марадона запази шансовете за спечелване на титлата. Единственото попадение в срещата реализира Сантяго Силва в 30-ата минута.

Въпреки загубата Велес продължава да бъде лидер в класирането с 32 точки, но Бока вече е само на 5 зад тях на четвъртата позиция. Ланус се намира на второ място в класирането с три точки по-малко от водача, но е с мач по-малко.

Дербито на Санта Фе, спечелено от Колон срещу Унион с 2:0, беше белязано от проблеми с агитките на двата отбора. Запалянковците на Унион счупиха предпазните огради и опитаха да нахлуят на терена, но полицията успя да изтласка най-буйните хулигани извън стадиона. Феновете на Колон също влязоха в схватка с органите на реда, които бяха принудени да използват силни водни струи, за да върнат реда на стадиона в Санта Фе.

Перу излъга Уругвай и изплува от дъното

Перу победи Уругвай с 1:0 у дома и записа първи успех в квалификациите за Мондиал 2026

Роналдиньо си купи футболен отбор

Бразилската легенда вече е собственик на Грийнвил

Меси след 1:1 с Венецуела: Беше ужасно!

Капитанът на Аржентина недоволства от състоянието на терена

Бразилия обърна Чили до 2:1 с късен гол на Луис Енрике

"Селесао" се изкачи до четвъртото място в квалификационната група на Южна Америка