2. Световен футбол
  3. Бока Хуниорс отстъпи първото място след равенство срещу Велес Сарсфийлд (видео)

Бока Хуниорс отстъпи първото място след равенство срещу Велес Сарсфийлд (видео)

С 10 души Бока стигна до 0:0 у дома, лидер е Нюелс Олд Бойс

С човек по-малко Бока Хуниорс стигна само до 0:0 срещу гостуващия Велес Сарсфийлд в последен мач от 14-ия кръг на аржентинското футболно първенство "Клаусура".

Така възпитаниците на Хулио Фалсиони останаха на второ място в класирането с 26 точки, след като в събота Нюел'с Олд Бойс победи Унион Санта Фе с 3:1 и ги измести от върха с 28 точки.

Бока се представи разочароващо срещу Велес и създаде малко положения, като след 42-ата минута отборът трябваше да играе с 10 души заради директен червен картон на Факундо Ронкалия след грубо нарушение.

Тигре остана трети с 25 точки след 1:1 срещу домакина Колон, информира БТА. Гостите завършиха мача с човек по-малко, след като в средата на първото полувреме Лукас Орбан получи втори жълт и червен картон.

Арсенал пък се изкачи на четвърто място също с 25 точки след успех с 4:1 на терена на Сан Мартин в Сан Хуан.

Перу излъга Уругвай и изплува от дъното

Перу победи Уругвай с 1:0 у дома и записа първи успех в квалификациите за Мондиал 2026