2. Световен футбол
  3. Бока Хуниорс победи новак в намален състав (ВИДЕО)

Бока Хуниорс победи новак в намален състав (ВИДЕО)

Ривър Плейт завърши наравно 2:2 у дома срещу Килмес, вижте всички голове от кръга

Останалият с 10 души Бока Хуниорс победи с 2:0 като гост срещу новака в елита Темпърли в среща от втория кръг на аржентинското футболно първенство. Вратарят на гранда от Буенос Айрес - Агустин Орион, получи червен картон в 45-ата минута за нарушение срещу Хуан Динено, а това попречи на италианския национал и негов съотборник Дани Освалдо да дебютира официално с екипа на гостите. Преди да бъде изгонен, Орион направи няколко добри спасявания, които попречиха на Темпърли на изравни.

Хуан Мануел Мартин от дузпа изведе Бока напред в резултата в 26-ата минута. Най-тежкото наказание във футбола беше отсъдено за нарушение на вратаря Федерико Кривели срещу халфа Марсело Мели. Гостите вкараха второто си попадение в двубоя в последните секунди, когато точен беше Джонатан Калери. Бока Хуниорс има пълен актив от 6 точки след изиграните два кръга до момента. Велес Сарсфийлд, Росарио Сентрал и Естудиантес са останалите три тима, които записаха по 2 победи през новия сезон. Ривър Плейт завърши наравно 2:2 у дома срещу Килмес и е с 4 точки от 2 срещи.

Меси: Първата цел е изпълнена