2. Световен футбол
  3. Бока Хуниорс поведе в аржентинското футболно първенство

Бока Хуниорс поведе в аржентинското футболно първенство

Възпитаниците на Родолфо Аруабарена събраха 34 точки и изпревариха с точка досегашния водач Сан Лоренсо

Бока Хуниорс победи домакина Сармиенто с 1:0 и оглави класирането след 16-ия кръг на аржентинското футболно първенство. Себастиан Паласиос реализира единственото попадение в 28-ата минута, а възпитаниците на Родолфо Аруабарена събраха 34 точки и изпревариха с точка досегашния водач Сан Лоренсо, който стигна само до 1:1 на терена на Унион в Санта Фе.

Ривър Плейт остана трети с 31 точки след разочароващо 1:1 като домакин на Темперлей.

Шампионът Расинг Клуб пък прекъсна серия от три поредни победи след поражение с 0:3 като гост на Нюел'с Олд Бойс. Игнасио Скоко се разписа два пъти за домакините. Тимът на Диего Кока е четвърти с 30 точки.

Химнасия (Ла Плата) продължи прогреса си в класирането и вече е седми с 26 точки. Николас Мацола донесе четвърти пореден успех на тима в шампионата, след като се разписа минута преди края за 1:0 срещу предпоследния Арсенал като гост.