2. Световен футбол
  3. Бока Хуниорс разгроми Нюуелс олд бойс пред празните трибуни на "Бомбонера" (ВИДЕО)

Бока Хуниорс се върна на победния път след разгромна победа с 4:0 у дома над Нюелс олд бойс в мач от 15-ия кръг на аржентинското първенство. Мачът се игра пред празните трибуни на "Бомбонера" заради наказанието на Бока след безредиците в мача за Копа Либертадорес срещу вечния съперник Ривър Плейт миналия месец.

Успехът спря серията от две поредни шампионатни загуби на Бока и остави отбора втори в класирането след преполовяването на шампионата.

Централният защитник Даниел Диас откри резултата за Бока в 5-а минута, а след почивката се разписаха още Себастиан Паласиос, Хонатан Кайери и Андрес Чавес.

Сан Лоренсо запази лидерската си позиция, въпреки че допусна нулево равенство у дома срещу Белграно в събота.

Сан Лоренсо води с 32 точки, една повече от втория Бока Хуниорс.

Химнасия-Ла Плата - Унион 5:2

В класирането начело е Сан Лоренсо с 32 точки, следван от Бока Хуниорс 31, Расинг Клуб 30, Ривър Плейт 29, Росарио Сентрал 28 и други.

Меси: Първата цел е изпълнена