2. Световен футбол
  3. Бока Хуниос громи в турнира Копа Либертадорес (ВИДЕО)

Бока Хуниос громи в турнира Копа Либертадорес (ВИДЕО)

Трета поредна победа постигна Коринтианс

Коринтианс постигна трета победа в третата си среща в група 2 на турнира Копа Либертадорес, след като спечели с 2:1 като гост на Данубио (Уругвай). Уругвайците остават последни с три поражения от три мача, а по 3 точки от два мача имат Сао Пауло (Бразилия) и Сан Лоренсо (Аржентина). Победата увеличи серията на Коринтианс от 14 последователни мача без поражение.

Пауло Гереро и Фелипе вкараха головете за гостите в 70-ата и в 80-ата минута, 7 минути след пропусната дузпа за техния отбор. Ренато Аугусто изпрати топката над горната греда, а Гонсало Барето намали за Данубио буквално с последното докосване до топката в мача. Полученото попадение пък спря серията от седем поредни мача без допуснат гол, което ядоса един от футболистите Емерсон Шейк.

"Срамно е да допуснем такъв гол, когато вече всичко е ясно", заяви Шейк, който е един от играчите, спечелили Копа Либертадорес през 2012-а година. Пауло Гереро води преговори с клуба за подновяване на договора, въпреки финансовите проблеми, които притискат Коринтианс. Опитният парагваец обаче не се притеснява от това.

"Играем добре, побеждаваме и имаме сериозна серия. Всичко е наред, смятам, че договорът му скоро ще бъде факт", каза той.

В група 8 Расинг (Аржентина) се наложги с 2:0 като гост над Спортинг Кристал (Перу) и с 9 точки от 4 мача гледа уверено към класиране за елиминациите. Спортинг Кристал остава на 2-о място в групата с 5 точки, пред Гуарани (Парагвай) с 4 и венецуелците от Тачира с 1. Футболистите на Расинг имаха сериозно надмощие и доста шансове за гол почти през цялото време, но вкараха за първи път едва в 77-ата минута от дузпа, реализирана от Диего Милито. Резервата на домакините Карлос Нунес се оказа фаталната фигура, след като направи шокиращо нарушение за дузпата, а в 90-ата минута не изчисти центриране, топката попадна в Езекиел Видела, разписал се за 2:0.

В група 5 Бока Хуниорс, шесткратен носител на трофея, размаза с 5:1 като гост завършилия мача с десет души Самора (Венецуела). След 1:0 за домакините на полувремето, Бока вкара пет безответни гола през втората част и записа четвърта победа в четири мача в групата, Уондърърс (Уругвай) има 6 точки от 3 мача, а Палестино (Чили) е с 3. Венецуелците са с четири поражения от четири мача, но започнаха активно и 18-ата минута Джон Мурийо откри резултата. През второто полувреме обаче Хуан Мартинес изравни в 52-ата минута, след което Николас Коласо направи 3:1 с два гола в 58-ата и в 71-ата минута. Андрес Чавес покачи на 4:1 в 77-ата минута, а Мартинес оформи крайното 5:1 в 90-ата. Домакините останаха с десет души в 56-ата минута заради втори жълт картон на Луис Варгас, изритал Коласо.

В група 6 меккисанският Тигрес де УАНЛ размаза боливийците от Сан Хосе с 4:0 като домакин и остава начело с 10 точки от 4 мача. Хофре Герон във 2-ата и Рафаел Собис в 20-ата минута дадоха аванс на Тигрес, а през втората част Егидио Аревало и отново Собис оформиха убедителната победа. В четвъртък играят другите два отбора в тази група, които явно ще се борят за 2-ото място: Ривър Плейт (Аржентина) и Хуан Аурих (Перу).

Меси: Първата цел е изпълнена