2. Световен футбол
  3. Бока и Коринтианс се класираха за осминафиналите на Копа Либертадорес (видео)

Бока и Коринтианс се класираха за осминафиналите на Копа Либертадорес (видео)

Шесткратният шампион на Южна Америка - Бока Хуниорс, си осигури място на осминафиналите на турнира Копа Либертадорес след победа с 2:0 като гост над бразилския Флуминензе

Шесткратният шампион на Южна Америка - Бока Хуниорс, си осигури място на осминафиналите на турнира Копа Либертадорес след победа с 2:0 като гост над бразилския Флуминензе. Победата бе реванш за Бока за поражението с 1:2 в първия мач от Флуминензе. Успехът развали и стопроцентовия актив на "Флу", който остава лидер в група 4 с 12 точки. Бока е втори с 10, един кръг преди края на груповата фаза. Дарио Квитанич и Хуан Мино се разписаха по веднъж в двете полувремена и донесоха победата на Бока. В последните минути Флуминензе получи право за изпълни дузпа, но Рафаел Моура пропусна.

Коринтианс също си гарантира място на осминафиналите след победа с 3:1 като гост на Насионал (Парагвай). Победата на Коринтианс осигури класиране за фазата на елиминациите и за мексиканския Крус Асул, който е недостижим на второто място в класирането на група 6 с 8 точки. Коринтианс е лидер с 11. Хорхе Енрике, Емерсон и Елтон вкараха головете за Коринтианс, а за домакините от Насионал точен бе Карлос Руис. Велес (Сарсфилд), победител в Копа Либертадорес през 1994 година, продължава на осминафиналите след победа над Гуадалахара с 2:0. Успехът гарантира първото място на Велес в група 7.

Тимът има 12 точки и е недостижим на върха, а за второто място ще се борят Депортиво Кито и Дефенсор. Аугусто Фернандес изведе Велес в резултата в 70-а минута, а резервата Лукас Прато добави втори гол в самия край на мача.

Перу излъга Уругвай и изплува от дъното

Перу победи Уругвай с 1:0 у дома и записа първи успех в квалификациите за Мондиал 2026