2. Световен футбол
  3. Бока измъкна точка срещу Атлетико (Рафаела), върна се на върха (видео)

Бока измъкна точка срещу Атлетико (Рафаела), върна се на върха (видео)

С късен гол на Николас Бланди Бока Хуниорс стигна до равенство 2:2 при гостуването на Атлетико (Рафаела) в среща от 13-ия кръг на аржентинското първенство.

Точката върна Бока на върха в класирането с равни точки и по-добра голова разлика от втория Нюуелс Олд Бойс.

Бланди се разписа в шестата минута на добавеното време и донесе равенството за Бока. През седмицата Бока има важен мач за Копа Либертадорес и треньорът даде почивка на някои от титулярите, като на тяхно място пусна в игра юноши, сред които и героят в мача Николас Бланди.

Пабло Муче откри резултата за Бока през първото полувреме, а Фабрисио Фонтанини изравни за домакините. В четвъртата минута на добавеното време Атлетико поведе с гол от дузпа на Дарио Гандин, но драмата не свърши дотук и Бока успя да се пребори за точката след попадението на Бланди в заключителните секунди на мача.

Расинг Клуб победи Естудиантес с 2:0 в друг мач от кръга. Лукас Авелдано и колумбиецът Хио Морено отбелязаха попаденията за успеха на Расинг. В класирането Бока и Нюуелс Олд Бойс делят първото място с по 25 точки, следват Тигре 24, Арсенал 22, Ол Бойс 21 и други.

Перу излъга Уругвай и изплува от дъното

Перу победи Уругвай с 1:0 у дома и записа първи успех в квалификациите за Мондиал 2026