2. Световен футбол
  3. Бока спечели и купата на Аржентина

Бока спечели и купата на Аржентина

Дубъл за тима в Аржентина

Отборът на Бока Хуниорс си осигури дубъл през този сезон, след като спечели купата на Аржентина след победа с 2:0 на финала над Росарио Сентрал. Триумфът за купата идва само три дни, след като грандът от столицата си осигури и титлата в първенството.

Головете за победата на Бока вкараха Николас Лодейро, който се разписа от дузпа в 55-ата минута, и резервата Андрес Чавес, точен минута преди края.

Домакините от Росарио пък приключиха двубоя с 10 човека, след като Хавиер Пинола получи втори жълт картон в заключителните секунди.

За Бока това е трета купа на Аржентина след 1969 и 2012 година в този формат на състезанието. Иначе Бока триумфира за 12-и път с някоя от купите в страната, като така се изравни по най-много спечелени трофеи с Расинг.

По пътя към купата Бока отстрани последователно Уракан Лас Ерас, Банфийлд, Гуарани Антонио Франко, Дефенса и Хустисия, както и Ланус на полуфинала.