2. Световен футбол
  3. Бока загуби първото място в Аржентина

Бока загуби първото място в Аржентина

Бока Хуниорс изпусна аванс от два гола при равенството 2:2 срещу Ланус, с което най-популярният аржентински клуб загуби първото място в местния шампионат.

Бока Хуниорс изпусна аванс от два гола при равенството 2:2 срещу Ланус, с което най-популярният аржентински клуб загуби първото място в местния шампионат. Лидер вече е Естудиантес, който победи с 2:1 Архентинос Хуниорс и събра точка повече от конкурента си за титлата. Пабло Муше даде аванс на Бока в 40-та минута, когато получи пас от корнер, след което направи двойно подаване със съотборник и изпрати топката със силен удар във вратата на съперника. Секунди по-късно Хуан Роман Рикелме намери топката в наказателното поле на Ланус и стреля от воле, с което даде аванс от два гола на отбора си.

Малко преди почивката гостите намалиха с гол с глава на Павоне, а Паоло Голц оформи крайното 2:2 след центриране в 54-та минута. Мауро Босели вкара в третата минута, а Раул Ибербия добави още един гол в 56-та за победата на Естудиантес над Архентинос Хуниорс. За загубилия тим точен беше Николас Берадо в 26-та минута.

Банфийлд    - Ол Бойс        0:0

* Естудиантес е начело на временното клсаиране с актив от 15 точки след четири победи и три равенства. Второто място с точка пасив делят Бока Хуниорс и Тигре Витория, следвани от Велес Сарсфийлд и Арсенал Саранди, които са с допълнителни две точки пасив.

Перу излъга Уругвай и изплува от дъното

Перу победи Уругвай с 1:0 у дома и записа първи успех в квалификациите за Мондиал 2026