2. Световен футбол
  3. Бони отстреля "пустинните лисици" и прати Кот д'Ивоар на полуфинал (ВИДЕО)

Бони отстреля "пустинните лисици" и прати Кот д'Ивоар на полуфинал (ВИДЕО)

Новият нападател на Манчестър Сити вкара два гола при успеха с 3:1 над Алжир, Кот д'Ивоар ще играе с ДР Конго за място на финала

Новата покупка на Манчестър Сити Уилфред Бони класира Кот д’Ивоар на полуфинал за Купата на Африканските нации с два гола за успеха с 3:1 над Алжир в последния четвъртфинал на турнира. Така в сряда, 4 февруари, от 21:00 часа „слоновете” ще срещнат ДР Конго в първия полуфинал на турнира.

На стадиона в Малабо, Екваториална Гвинея, алжирците започнаха по-силно и удар на Брахими бе отклонен, а при добавката Судани би право във вратаря.

Макс Градел, който вкара чудесен гол срещу Камерун, отново опита отдалеч, но този път прати малко покрай гредата. После десният бек на ПСЖ Серж Орие засече с глава центриране от пряк свободен удар, но топката срещна дясната греда.

Две минути по-късно обаче Градел достави отлично центриране отдясно, Бони се измъкна от засадата и с глава плъзна в левия ъгъл за 1:0. Това бе първи гол за Бони в турнира.

До почивката Бони си пробва късмета още веднъж без успех, а Гулам искаше да изравни с пряк свободен удар почти от центъра, но също не сполучи.

Жервиньо получи в наказателното поле в началото на втората част, но Меджани блокира удара му и това позволи на Райс Мболи да лови.

В ответната атака котдивоарците сътвориха комедия от грешки в защита и получиха гол. Фегули изрита напред, Судани насочи към Марес, който преодоля Канон и центрира по земя, топката мина между краката на Байли и нападателят на Динамо (Загреб) Судани изравни отблизо в 51-ата минута.

Алжир бе окрилен, но не успя бързо да вкара и втори гол и мачът навлезе в нова фаза, когато се редуваха атаки към двете врати.

В 66-ата минута вратарят на „слоновете” спаси по отличен начин удара на Судани. Две минути по-късно Бони наклони везните с неспасяем втори гол. Яя Туре центрира от пряк свободен удар отдясно, Бони изпревари Меджани и с глава заби под гредата на Мболи за 2:1.

До края „пустинните лисици” опитаха всичко, но резервата Слимани не успя да насочи добре, а после вратарят отрази свиреп шут на Гулам от пряк свободен удар.

Всичко свърши в последната 94-а минута, когато контра двама на двама позволи на Тало да пусне за Жервиньо и звездата на Рома с хитър шут в долния десен ъгъл сложи точка на спора – 3:1.