2. Световен футбол
  3. Бразилия и Аржентина стартираха със загуби квалификациите за Мондиал 2018 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Чили би „златистите” с 2:0, Еквадор надви „гаучосите” със същия резултат

Обичайните фаворити за челните места в световните квалификации на зона Южна Америка започнаха със загуби пътя си към Мондиал 2018.

Бразилия падна в Чили с 0:2, а със същия резултат Аржентина отстъпи вкъщи пред Еквадор.

Любопитното е, че резултатът и в двата мача до заключителните минути бе 0:0.

В Буенос Айрес домакините не можеха да разчитат на контузения си капитан Лионел Меси, но пък в редиците им личаха имената на Масчерано, Отаменди, Ди Мария, Пасторе, Агуеро, Тевес и Лавеци, а неизползвани резерви останаха играчи като Дибала, Сабалета, Гайтан и Ламела.

Въпреки това обаче гостите бяха тези, които откриха резултата. В 81-ата минута Фриксон Еразо се разписа с глава след центриране от корнер, а веднага след подновяването на играта от центъра Еквадор отбеляза и втори гол. След бърза контраатака Антонио Валенсия асистира на Фелипе Кайседо и той оформи крайното 2:0. Другата лоша новина за "гаучосите" бе свързана със Серхио Агуеро, който напусна срещата контузен.

Междувременно Чили надви Бразилия също с 2:0 и остана без поражение от месец март тази година, когато отстъпи точно пред „златистите” с 0:1. Сега гостите излязоха без наказания си капитан Неймар, а още в 36-ата минута Давид Луис получи травма и бе заменен. Неговата съдба малко по-късно сподели Франциско Силва и в крайна сметка първото полувреме приключи без попадения.

В 72-ата минута обаче Едуардо Варгас вкара вкара от воле и хвърли публиката в екстаз, а в 90-ата Артуро Видал и Алексис Санчес показаха класата си, за да може футболистът на Арсенал да вкара за 2:0. Tака шампионите на Копа Америка постигнаха първата си победа над Бразилия от 15 години насам.

В другия мач от световните квалификации в Южна Америка, игран тази вечер, Парагвай надви Венецуела с минималното 1:0 като гост.