2. Световен футбол
  3. Бразилия и Колумбия загряха с победи за Копа Америка (ВИДЕО)

Бразилия и Колумбия загряха с победи за Копа Америка (ВИДЕО)

Селеасо надви Панама с 2:0 с гол на дебютант

Бразилия загря за Копа Америка с 2:0 над Панама в контрола пред 11 000 зрители в Денвър, Колорадо.

Още преди да са изминали и две минути игра Филипе Коутиньо настигна пас зад защитата и центрира отляво по земя, а пред вратата нападателят на Бенфика Жонас отбеляза отблизо първия си гол за Селесао от ноември 2011-а насам.

Звездата на Ливърпул Филипе Коутиньо пропусна две добри възможности до почивката, а веднага след паузата центрира за Хълк, чийто удар бе спасен с вещина от панамския вратар Пенедо.

В 73-ата минута опит за подаване на Дани Алвеш зад защитата бе лошо избит към Габриел и крилото на Сантос се разписа в дебюта си с шут по земя в долния ляв ъгъл за крайното 2:0.

Това беше последната контрола на кариоките преди първия им мач на Копа АМерика срещу Еквадор в нощта на 5 срещу 6 юни. В групата са още Хаити и Перу.

Колумбия победи Хаити с 3:1 в друга контрола тази нощ, играна в Маями, Флорида.

Дайро Морено откри за „Лос Кафетерос” в 13-ата минута, но в 35-ата Видедоналд Гериер изравни за хаитяните.

Хуан Куадрадо, който не знае дали ще играе за Челси или Ювентус през новия сезон, пак даде аванс на Колумбия в 54-ата минута, а Роджър Мартинес реши всичко в 72-ата.

На Копа Америка Колумбия е в група с домакина САЩ, Парагвай и Коста Рика.