2. Световен футбол
  3. Бразилия излъга Аржентина в края (видео)

Бразилия излъга Аржентина в края (видео)

Кариоките се наложиха с 2:1 в контрола

Бразилия победи Аржентина с 2-1 в контролен мач, играл се на "Естадио де Гояш" в Сера Дурада.

Срещата премина равностойно и в тренировъчно темпо. Бразилците бяха в титулярния си състав, налаган напоследък от селекционера Мано Менезеш, докато Гаучосите бяха без Лионел Меси и останалите си европейски звезди, играещи в Шампионската лига.

Резултатът бе открит в 20-ата минута от Хавиер Мартинес при асистенция на Родригес - 1-0 за Аржентина. Шест минути по-късно домакините изравниха чрез Паулиньо, оползотворил пас на Неймар.

Второто полувреме също премина сравнително равностойно, с лек превес на Кариоките, чиито атаки обаче бяха безплодни. Мачът вече се доиграваше, когато в добавеното време домакините получиха право на дузпа, превърната в гол от Неймар: Бразилия - Аржентина 2-1.

Стартови състави:

БРАЗИЛИЯ: Джеферсон, Фабио Сантуш, Лукас, Ревер, Деде, Джадсон (62-Тиаго), Паулиньо, Ралф, Лукас (76-Уелингтон), Луиш Фабиано (68-Дамиао), Неймар. Селекционер: Мано Менезеш.

АРЖЕНТИНА: Устари, Домингес, Десабато, С.Родригес, Лопес (73-Вергини), Перуци, М.Родригес, Брана, Гуйназу, Баркос (76-Роджелио), Х.Мартинес (72-Сомоса). Селекционер: Алехандро Сабея.

Перу излъга Уругвай и изплува от дъното

Перу победи Уругвай с 1:0 у дома и записа първи успех в квалификациите за Мондиал 2026

Роналдиньо си купи футболен отбор

Бразилската легенда вече е собственик на Грийнвил

Меси след 1:1 с Венецуела: Беше ужасно!

Капитанът на Аржентина недоволства от състоянието на терена

Бразилия обърна Чили до 2:1 с късен гол на Луис Енрике

"Селесао" се изкачи до четвъртото място в квалификационната група на Южна Америка